Çocuklar için İngilizce kurslarının öğrencilerine sunduğu eğitiminde belirleyici etkenlerden biride çocuğun yaşı. Küçük yaşlarda edinim sürecine başlayan çocukların daha doğal bir ilerleyiş gösterdiği onları takip eden öğretmenler tarafından gözlemlenmekte.

Okul öncesi dönemde İngilizce gelişiminde en belirleyici faaliyet çocukların en keyif aldığı şarkılar ve olanaklar el veriyorsa tabiki çocuğun sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda bulunması tabiki.

Ancak okul dönemi ile İngilizce eğitiminin akademik yönü değişmesede sosyal yönü değişmekte. Örneğin A1 seviyesi ile Çocuklar için online İngilizce kursu bünyesinde İngilizce eğitimine başlayan bir öğrenci mutlaka kendi yaş grubu ile birlikte derslerini sürdürmeli. İngilizce eğitimine 7 yaşında (birinci sınıf)  başlayan bir çocuk ile 10 (4.sınıf) yaşında İngilizce eğitimine başlayan bir öğrenci İngilizce seviyesi olarak A1 düzeyinde eğitim görecek olmasına rağmen ki bu hemen hemen aynı konular demektir öğretmenin çocuğun yaş seviyesine göre ilerlemesi gerekecektir.

Yine çocuklar için online İngilizce kursu bünyesinde İngilizce eğitimi veren eğitim kurumu ya da öğretmenlerin sınıfın yaş düzeyi ve sınıfın yaş ortalamasına göre faaliyet yaptırmak zorunda olduğu düşünüldüğünde çocukların mutlaka yaşa göre grupları oluşturularak İngilizce eğitimine başlanıp böyle devam ettirilmelidir.

Çocuklar için online İngilizce kursları, eğitim sürecinde çocuğun son derece mutlu ve kendini rahat hissetmesi sağlaması önemlidir ancak eğitimin sürekliliği açısından bakıldığında yaş ortalaması dışında kalan çocukların kendilerini sınıfa ait hissetmeme olasılığını ve bundan dolayı eğitime katılma isteğini azaltması ve en sonunda eğitimi bırakması ile sonuçlanabilir.

Çocuklar için online İngilizce kursları İngilizce eğitimi sadece şarkı aktivite ya da kısa vadeli etkinlik olarak düşünülemez çocuk büyüme sürecinde olan bir varlıktır. Öğrencinin İngilizce eğitimi alacağı arkadaş ortamıda ona göre işin başında düşünülmeli planlanmalı ve çocuklar için online İngilizce eğitimi ona göre başlatılmalıdır.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak sahaya inen ve kendini bu alanda uzmanlaştıran yapısı, öğretmen kadrosu, çalışanı ve yöneticileri ile tüm etkenleri değerlendirdiği gibi çocuğun İnglizce eğitim sürecinde yaş faktörüne göre uygulamalarıda planlamasına almaktadır.