Çocuklar için online İngilizce kursu yönetimi tabiki ana faaliyetinin İngilizce dersleri olduğunun farkında olacak ve bu çizgiden ayrılmayacaktır. ancak ders dışı eğitim çalışmalarının çocuklar için online İngilizce kurslarında başarıya katkısı  büyük orandadır.

Çocuklar için online İngilizce kursunun öğrencisini İngilizce'ye karsı motiv edecek veliyi İngilzce ve çocukar için online İngilizce kursuna bağlayacak eğitim çalışmaları mutlaka yapılmalıdır.

Çocuklar için online İngilizce kursu tek başına bir drs anlatma ya da iletişim ile çok uzun süre yürüyebilecek bir yapıya sahip olmaya bilir. Bir süre sonra çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisi usanabilir çocuklar için online İngilizce kursu velis kurtan uzaklaşabilir. Bundan dolayı çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri planlamalarına aldıkları eğitim çalışmaları ile çocuk ve aileyi çocuklar için online İngilizce kursu ile sürekli iletişimde tutmayı başaracak eğitim çalışmaları yapmalıdırlar.

Çocuklar için online İngilizce kursunda tabiki ödev olacak ama bizim burada bahsettiğimiz faaliyetler ödev değil çocuğu ve aileyi mutlu edecek küçük ve periyodik eğitim çalışmalarıdır.

Çocuklar için online İngilizce kursunda yapılacak her çalışmanın İngilizce edinimi ve özelliklede çocuğun ileride karşılaşacağı dil sınavları ile bir bağlantısı olmasında büyük fayda vardır. Bu sayede çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisini dil sınavlarına da hazırlamış olur.

Çocuklar için onlne İngilizce kursu içindeki her eğitim çalışmasının öğrencinin dil ediniminde ve dil sınavlarında bir karşılığının olması çocuklar için online İngilizce kursu velisininde güveninin artmasına neden olur. Çünkü veli sonuçta çocuklar için online İngilizce kursuna çocuğunun hem İngilizce edinmesi hemde öğrencinin ileride karşısına çıkacak olan dil sınavlarında başarılı olması isteği vardır.

Çocuklar için online İngilizce kursunun yapacağı İngilizce eğitim ek çalışmaları tabiki çocuklar için online İngilizce kursunun formatına uygun olacak şeklilde yine online yapılmalı ve çocuğun vaktini çok almayacak şekilde planlanmalıdır.

Çocuklar için online İngilizce kursu bu ek çalışmaları planlar ve uygularken çocuğu fazladan yormamamlı okuma ve dinleme çalışmalarına takviye edici şekilde düşünülmeli ve uygulanmalıdır.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu ders dışı ek eğitim çalışmalarını hafta içi akşam saat 21:00'de bir standarta bağlamış olup şuan itibarı ile

Pazartesi : wh Questinons

Salı-Perşembe : SMS Haırlatmaları

Çarşamba : Fill in the blanks

Cuma : The Power of Words 

isimleri altnda uygulamakta olup gerektiğinde daha iyiye gitmek koşulu ile güncelleyecek daha farklı uygulamalara geçebilecek kabiliyet ve düşüncesindedir. Mevcut koşullarda Elmadil çocuklar için online İngilizce kursunun ders dışı ek eğitim çalışmaları bu gün itibarı ile bu şekildedir.

Çocuklar için online İngilizce kurslarında ders dışı ek eğitim çalışmaları sadece öğretmenen bırakılmamamlı çocuklar için online İngilizce kursu içinde bir birim tarafından yönetitilip çocuklar için online İngilizce kursunun her seviyesine uygun şkilde uygulanmalıdır.