0-3 Yaş İngilizce dil kursu hizmeti veren eğitim kurumları genelde kreşler olup bazı öğretmenlerinde özel ders şeklinde çalıştığı bilinmektedir. Ülkemizde yasal olarak okul öncesi çağda İngilizce eğitimi programları mevcut olup bu programların İngilizce öğretmenlrinin bir kısmı tarafından kurallara uygun şekilde yapıldığıda bir gerçektir.

0-3 yaş İngilizce dil kursu çalışmalarında en büyük sorun eğitimin İngilizce öğretmeni  olmayan kişiler  tarafından eğitimin verilmeye çalışılıyor olmadı ve İngilizce'ye maruz kalmanın geri plana itilerek sürecin sadece dersler ile kısıtlanması halidir.

0-3 yaş İngilizce dil kursu çalışmaları ülkemiz ve aleler adına değerlendirilecek olsa işin merkezine aile ve bolca dinleme becerisi yerleştirilir ve süreç aile üzerinden dinleme çalışmalarına ağırlık verilerek yapılır. 0- 3 yaş İngilzce eğitimi çocuğun en çok duyarak ve görerek İngilizce edindiği dönemdir. Bu dönemde çocuğun özellikle evinde ya da arbada geçirdiği vakitler değerlendirilse mutlak başarı çok daha sağlam temeller üzerine konularak gelecektir. 

0-3 yaş İngilizce dil kursu öğrencisi olsun olmasın tüm çocukların her gün düzenli olarak İngilizce dinleme yapması gerektiğine inanıyor düzenli dinleme yapan çocukların okul çağı ile birlikte doğru ellerde alacağı İngilizce eğitiminin sonuçlarının çok yüksek olacağını düşünüyoruz.

Bizler Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri 0-3 yaş İngilizce dil kursu şeklinde bir sürecin bireysel olarak belki aile tarafından sürdürülebileceğini ancak bunun bu yaş grubu için çok fazla uygulanabilir olmadığını düşünüyor tüm dinleme listelerimizi çocukların kullanımına ücretsiz olarak açmış bulunuyoruz.

0-3 yaş çocuklarının her gün yapacağı İngilizce dinlemenin okul çağı ile alacağı İngilizce eğitimine çok büyük katkıları olacağını düşünmekteyiz.

Elmadil günlük dinleme listelerine Elmadil numaranızı rehberinize kaydederek ve numaranızı Elmadil rehberine kayıt ettirerek ücretsiz olarak takip edebilir çocuklarınıza düzenli olarak İngilizce dinleme yaptırablirsiniz.