Çocuklar için online İngilizce kursu yönetici ve çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenlerinin yapması gereken en önemli işlerden bir tanesinin çocukların motivasyonlarını üst düzeyde tutmaya çalışmak olmalıdır. çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerinin motivasyonlarını yüksek tutablmek için ailelerin çok iyi bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi gerekir.

Çocukların İngilizce'yi edinebilmesi için bolca dinleme yapması gerekecektir. Bu dinleme başlangıçta şarkılar şeklinde oldukça verimli olacağı kesindir. Ancak ilerleyen aşamalarda şarkıları dinlemek çocukta usanma duygusuna neden olablir. Bundan dolayı özellikle İngilizce eğitiminde 4. ayını tamamlayan çocukların sevdikleri çzgi filmleri, diziler ve filmleri ailelerinin izni ile seyretmesi çocuğun İngilizceye sürekli ve yüksek motivasyon ile maruz kalmasını sağlayacaktır.

İngilizce belgeseller , tarih videoları eğitici kanallar çocuğun İngilizce gelişimini dahada tetikleyici bir rol alacaktır. Çocuklar için online İngilizce kursu yönetici ve öğretmenleride bunca dile maruz kalan öğrencisinin eksiklerini kapayacak yeni kazanımlar verecek ve öğrencinin İngilizce gelişimi yüksek motivasyon ile devam edecektir.