Tüm dünyada ve ülkemizde İngilizce Eğitimi kadar bireylerin İngilizce seviyesini ölçen sınavlarda önemlidir. Dil Sınavları Eğitim Bilimlerinde "Ölçme Değerlendirme" nin bir uygulamasıdır. Edinilmiş dilin hangi seviyede edinildiğini belirlemek amacı ile yapılmaktadır..

Dil Sınavları ülkemizde hem devlet ve hem de özel kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Dil Sınavlarının veli ve öğrenciye alınan puan yada Sertifikaları kullanacağı kuruluşta İngilizce bilgisini ispat  etme kolaylığı olduğu gibi biz Elmadil Eğitmenleri olarak en büyük faydasının bireyin her basamakta İngilizce'nin ne kadar edinildiğini anlayabilmemize ve yanlış yada eksik edinmenin tespiti ile bunu telafi etmemize yaradığı için önemsemekteyiz.

Aşağıda Elmadil olarak sizlere en popiler Dil Sınavlarının web sayfa linklerini ve bu sayfaların ülkemizde olan denkliklerini sizlere açıkladığımız Blog Sayfamızın linkini yayımlıyoruz.

Elmadil Yönetimi ve Eğitmenleri olarak kayıtlı öğrencilerimize ve velilerine eğitim surecinizde planlanan zamanlarda veli toplantısı yada bireysel görüşmelerde Dil Sınavlarının uygulanışı ve kazanımları detaylı olarak anlatılmasını bu konuda sizlerde bir farkındalık oluşmasının sağlanmasını görev tanımımızda önemli bir yer olarakda bulundurmaktayız.

Tüm öğrencilerimize Eğitim Öğretim Yaşantıları boyunca girecekleri sınavlarda başarılar diler her zaman yanlarında olacağımızı belirtmel isteriz.