Çocuklar için İngilizce kursu çalışmaları sadece dersler ve ödevlerden ibaret olamaz. Çocuklar için İngilizce kursu yetkili ve öğretmenleri çocuklar için İngilizce kusu öğrencilerini yılın her günü İngilizce'ye maruz bırakacak bir takip sistemi geliştirmek zorundadırlar.

İngilizce'ye maruz kalmanın önemini en iyi çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve çocuklar için İngilizce kursu öğretmenleri bilir. Çünkü çocuklar için İngilizce kursu içerisinde her yıl yüzlerce öğrenci İngilizce eğitimi almakta olup İngilizce dinleme ve İngilizce okuma yapan çocukların ne kadar daha başarılı olduklarını sürekli görmekte çocuklar için İngilizce kursu içerisinde bu başarılara şahit olmaktadırlar.

Öğrenciler ve veliler İngilizce'nin dersler ile edinileceğini sanabilirler. Bu son derece normal bir durumdur. Oysa ki İngilizce'nin gelişimde derslrden çok daha önemli olan Okuma ve dinleme çalışmaları vardır. Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve çocuklar için İngilizce kursu öğretmenleri bu durumu her şeyden önce çocuklar için İngilizce kursu velilerine anlatmalı öğrencilerinin bolca okuma ve dinleme yapması için çocuklar için İngilizce kursu öğretmenleri ile hazırlıklarını tamamlamalı ve öğrencilerin her gün okuma ve dinleme yapmasını teşfik etmelidirler.

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak bizler hafta içi günlerinde her gün öğrencimizin okuma ve dinleme yapmasını sağlayacak materyalleri hazırlamakta ve çocuklar için İngilizce kursu öğrencimizin hafta içi saat 19:00 da 10 dakika İngilizce faaliyet yapacağı çalışmaları çocuklar için İngilizce kursu velimize ulaştırmaktayız.

Şu gerçek hiç unutulmamalıdır. Çocuklar için İngilizce kursu yönetiyorsan dersleri tabiki düzenli yapacaksın. Önemli olan çocuklar için İngilizce kursu velisini ve öğrencisini her gün İngilizce ile iç içe getirecek eğitim çalışmaları üretebilmek ve çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin 365 gün İngilizceden bıkmadan İngilizce'ye  maruz kalmasını sağlamaktır.