Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri arasında en çok ilgi ve takip ihtiyacı duyan grup 7-10 yaş İngilizce öğrencileridir. Bu yaş grubu çocuklar genelde ilk defa İngilizce eğitimine başlarlar ve bir çocu devlet okulu öğrencisidir. 7-10 yaş İngilizce grupları çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri ilk başlangıç grubu oldukları için velilerinin çok iyi bilgilendirilmesi ve çocukların İngilizce'yi bir dersten daha fazla yaşamın bir parçası olarak görmesi sağlanmalıdır.

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri özellikle bu grup öğrencileri iyi takip etmeli gelişimlerini gözlemlemeli ve çocuklar için İngilizce kursu içerisinde gelecekte alacakları eğitimler hakkında sürekli bilgilendirmelidir. 

7-10 Yaş grubu öğrencileri sayı olarak çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri arasında en kalabalık grubu oluşturmakta ve bu yüksek sayı zamanla çocuklar için İngilizce kursu yöneici ve öğretmenlerinin yaptığı hatalar ile kursu bırakarak İngilizce eğitimlerinide bırakmak durumunda kalmaktadırlar.

Çcouklar için İngilizce kursu öğrencileri içerisinde özellikle 7-10 yaş grubuna İngilizce dinleme ve İngilizce okuma çalışmalarının ne denli önemli olduğu bu çalışmalar il İngilizcelerinin gelişeceği anlatılmalı bir farkındalık oluşturulmalı ve yüksek hız ile maksimum performans ile İngilizce eğitimlerine başlanmalıdır. 

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin özellikle başlangıç seviyelerinin bu yakın takibe ve nitelikli bilgilendirmeye kesinlikle ihtiyacı vardır. 

Bizler Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak 7-10 yaş grubu öğrencilerimizde ilk ve en önemli davranışın veli bilgilendirmesi ardından da okuma ve dinleme çalışmaları ile düzenli dersler ile sistematik ilerleme yoluna gidilmesini ilke olarak benimsemiş ve öğrencilerimize bu doğrultuda eğitim vermeyi kurumsal yapımıza taşımış durumdayız.