Online İngilizce kursu yöneticilerinin ilk başlangıçtaki hedefi tüm pazara seslenmekti. Bu amatörce bir fikirdi elbette ama küçük işletmelerin bu hevesle online İngilizce kursu çalışmalarına başlaasıda son derece normal ve beklenen bir davranıştı. Zmanla online İngilizce kursu anlayışının değişeceğide kesindi en azından onlne İngilizce kursu eğitim sürecinin nasıl ilerlemesi gerektiğini bilen uzmanlar bu durumunda sonucunu ön görebiliyorlardı.

Online İngilizce kursu öğretmen ve yöneticileri ilk başlarda bu eğitim ortamının yüz yüze yapılan İngilizce kursu işletmeciliği ile aynı olabileceğini örgün çalışan kurumların ek iş olarak online İngilizce kursu eğitim sürecini yönetebileceklerini düşünüyorlardı ve online İngilizce kursu işletmeleri sürece böyle girdi.

Oysa online İngilizce kursu eğitim kurumlarında işleyiş böyle olmayacaktı ve olmadı da. Online İngilizce kursu kendi içinde sınavlara hazırlık, çocuklar için online İngilizce kursu, konuşma faaliyetleri üzerine yoğunlaşmış online İngilizce kursları gibi dallara ayrıldı. Online İngilizce kursu içinde böyle dallara ayrılması ile bir kurs içinde her hangi bir birim olarak kalması sahadaki durumu değştirdi. Online İngilizce kursu işletmelerinin kendi hareket alanlarında uzmanlaşması ile online İnglizce kursu öğrencileri sadece online İnglizce kurslarını genelde tercih etmeye başladılar. Online İngilizce kursu seçiminin sadece bu işi yapan kuruluşlara doğru olması ile pazar payı ek iş olarak online İngilizce kursu yapan kuruluşlara bir anlam ifade etmememye başladı.

Elmadil olarak bizim gözlemlediğimiz çocuklar için online İngilizce kursu ve Dil sınavlarına hazırlık online İngilizce kursları özellikle vakit sorunu olan zamanı iyi kullanmak isteyen ve sonuca odaklanan veli ve kursiyerler tarafından ön plana çıkarıldı ve tercih edildi. Online İngilizce kursu işletmelerinin bundan sonraki süreçte de Çocukla için online İngilizce kursu, dil sınavlarına hazırlık yapan online İngilizce kursu ve özellikle konuşma becerisini arttırmak isteyen insanların tercih edeceği online İngilizce kursu gibi başlıklar altında toplanacağını düşünüyor ve gözlemliyoruz.