Yazılım kullanmak online İngilizce kursu ilerleyişinde olmazsa olmaz ancak bu yazılımı hangi seviyede ve nasıl kullanılacağı konusunda değerlendirme yapmamız gerekecektir.

İngilizce eğitimine ilk defa başlayacak bir kursiyerin en belirgin iki özelliği İngilizceyi ve nasıl İngilizce edineceğini bilmiyor olmasıdır. Bu eğitim süreci online İngilizce kursu bünyesinde devam edecekse yapılacak ilk iş İngilizce'den önce online İngilizce kursunun nasıl ilerlemesi gerektiğini öğrenciye öğretmek olmalıdır.

Hazır yazılımların verimliliği tabiki tartışma konusu bile olamaz dilediğin zaman kullanma imkanı geri dönüşler bunlar çok güzel hizmetler ancak başlangıç düzeyinde bulunan online İngilizce kursu öğrencisinin kendiliğinden bir yazılımı kullanarak ilerlemesi ve eğitim hayatını sürdürmesi oldukça zor hatta ileri düzeylere gitmesi neredeyse olanaksızdır.

Bundan dolayı online İngilizce kursu yöneticileri ve online İngilizce kursu öğretmenlerinin öğrencileri için mutlaka bir hareket planı hazırlaması online İngilizce kuru öğrencisini iyi takip etmesi ve yönlendirmesi gerekmektedir.

Online İngilizce kursu İngilizce eğitimi sürecinde en önemli iki faktör olan okuma ve dinlemenin takibi ve yönlendirmeside ilk başlangıç gruplarında çok büyük bir gereksinimdir.

Kısaca konyu özetleyecek olursak online İngilizce kursu öğrencilerinin özellikle başlangıç konularında İngilizce eğitimine karsı bir negatif kazanım edinmememleri ve eğitim süreçlerini tamamlayabilmeleri için öğretmen desteğine mutlaka ihtiyaç vardır. özellikler İngilize eğitiminin ilk 1 yılında öğretmen desteği ve motivasyonu hangi yazılım kullanılırsa kullnılsın daha ön plana çıktığı sahada biz öğretmenler tarafından gözlemlenmektedir.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak bizler özellikle çocuk gruplarında öğretmen desteğinin ve öğrenci öğretmen iletişiminin daha da ön plana çıktığı düşüncesinde olup yazılım faaliyetlerinin B1 ve B2 düzeyinden sonra daha ön plana çıkabileceğini düşünmekteyiz. Bunun en temel sebebide çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerinin yaşlarının çok küçük olması ve bu yaş grubundaki çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerinin iletişim kurarak eğitim hayatlarını sürdürdüklerini gözlemlememizdir.

Çocuklar için online İngilizce kursu tüm çocuk alanlarında olduğu gibi hassasiyetin en üst noktaya çıktığı hataya ve boşluğa hiç yer olmayan bir alandır. Bundan dolayı çocuklar için online İngilizce kurslarında hazır yazılımların destekleyici bir eğitim materyali olduğuna inannıyor ve çalışmalarımızı buna göre sürdürüyoruz.