Çocuklar için online İngilizce kursu öğretmen ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri Listening yani dinleme çok önemli bir dil edinme aracı olarak kullanabilir. Listening çocuklar için online İngilizce kursu bünyesinde hem İngilizce'yi edindirme aracı hemde dersleri pekiştirmede kullanılarak çocukların çok hızlı ve kaliteli bir ilerleyiş sağlamasına ciddi katkıda bulunur.

Çocuklar için online İngilizce kursunda dinleme için kesinlikle bir birim oluşturulmalı bu birimde görev alacak çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri öğrencilerin gelişim düzeyine göre listelenmiş dinleme parçalarını çocuklar ulaştırmalıdır. Çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri sadece bu dinleme parçalarını öğrencilere ulaştırmakla kalmamalı dinleme yapan çocuklar için onlne İngilizce kursu öğrencilerinin günlük ne kadar listening çalışması yaptığını takipde etmelilerdir.

Listening çocuklar için online İngilizce kursu içinde destekleyici eğitim çalışmaları içerisinde en kolay yapılabilecek çalışma olup vermliliği açısından en verimli çalışma olarakda kabul edilir. Günümüzde çocuklar için online İngilizce kurslarının ücrtsiz olarak youtube üzerinden öğrencilerine sunabileceği binlerce dinleme videosu bulunmakta olup bu videoların gerçek faydası öğretmen kontrolü eşliğinde yapılanları olarak belirtilebilir. 

Çocuklar için online İngilizce kursu öğretmen ve yöneticileri öğrencilerini dikkatli takip ettikleri sürece dil edinimi listening ile daha da güçlenecektir.

Listening bir çok veli tarafından etkisi bilinmediği için sadece video izlemek gibi algılansada gerçek dil ediniminin buradan geçtiğini anlayan ailelerde dinleme işi başlı başına bir zaman geçirme aracı olarak daa kullanılmaktadır. Çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri dinleme çalışmsı ile öğrencilerini küçük sınavlar hazırlayabilir hatta çocuklar için online İngilizce kursu içinde bir çok dinleme aktivitasi yaparak çocuklarını İngilizce dil edinimine sevkedebilirler.

 

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak bizler dinlemeyani listening çalışmasını tamamen içselleştirmiş durumda olup her gün çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerimizi 30 dakika İngilizce dinlem yapmaya çalışmaktayız.

Listeningin bir diğer faydasıda dinleme yapılan şarkıların hepsinin eğlenceli olmasıdır ki budaa çocuklar için online İngilizce kusu öğrencilerinin mutlu olmasını sağlamasıdır. Sonuçta mutlu çocuk çocuklar için online İngilizce kursuna devam eder.