Çocuklar için online İngilizce kursu eğitim sürecinde başlangıç seviyesinin gruplandırılması ve ona göre bir dil programının hazırlanması çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisinin İngilizce gelişimi açısından çok önemlidir. 

Burada dikkat edilmesi gereken nokta dil ggelişimi ile çocuğun ruhsal gelişiminind bir benzerlik gösteriyor oluşudur. Çocukların yaşları ne kadar küçükse dili edinme hızı artsada kelimeleri kullanamları ve anlamlarını öğrenmeleri idrak etmeleri yaş ile birlikte gelişecektir.

Bundan dolayı çocukiar için online İngilizce kursu yöneticileri özellikle başlangıç gruplarının oluştururken öğrencinin yaş seviyesine göre  a1 seviysini 3 bölüme ayırabilir. Bunlar Pre- A1.1, A1.1 ve A1.2 şeklinde bölümlere ayrılmacak olursa çocuğun dili edinme süreci zaman yayıldığı gibi atladığı bazı kazanımları bir sonraki seviye grubunda kazanma imkanı bulacaktır.

Çocuklar için online İngilizce kurslarında en zor süreç başlangıç düzeyinde gerçekleşmektedir. Başlangıç düzeyinde çocukların devamlılığını sağlamak onları motiv etmek ve gelişimi gözlemek oldukça zordur. Bundan dolayı çocuklar için online İngilizce kurslarında başlangıç seviyesinin yaşlara göre ayrılması ve seviyenin 3 bölüme ayrılması ilk bakışta zamanı uzatıyor gibi görünsede çocuklar için online İngilzce kursu programının ilerleyen aşamalarına ne kadar doğru bir hamle olduğu ortaya çıkmaktadır.

Çocukların her anının yüksek motivasyon ile geçmesi gerektiğide düşünüldüğünde çocuklar için online İngilizce kursunun her bir seviyesinin bölümlere ayrılması konuların tekrarının bol yapılacağı anlamınada gelecektir ki İngilizce eğitiminde ne kadar tekrar edesen o kadar iyidir.

Bizle Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak başlangıç seviyemiz olan A1 seviyesini Pre-A1.1, A1.1 ve A1.2 olarak 3 bölüme ayırarak eğitim öğretim faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz.