Online İngilizce kurslarının en öne çıkan çalışmalarından bir tanesi İngilizce konuşabilmektir. İngilizce konuşamamak bir çok insan için sorunda olmuştur hayatı boyunca. ancak burada İngilizce konuşabilmenin önemini değil konuşarak İngilizce öğrenebilir miyiz? bunun üzerine durmak istiyoruz.

Online İngilizce kurslerının eğitim sureleri ne kadar uzun olursa olsun sonuçta belli bir saat ile sınırlı bu saat dilimini online İngilizce kursunda tamammen bile İngilizce konuşmaya ayırsan İngilizce edinmeye yetmeyecektir. Zaten İngilizce konuşmanında bilimsel anlamda bir dil edinme yöntemi olup olmadığı eğitim bilimciler arasında ciddi fikir ayrılığına sebeb olmaktadır.

Online İngilizce kursu eğitim programında İngilizce konuşmak mutlaka yer almalıdır burada hiç kimsenin konuşma tecrübesine bir itirazı bulunmamakta ancak sadece İngilizce konuşarak onlinenİngilizce kursunda bir öğrencinin İngilizce eğitimi ne kadar sürdürülebilir olacaktır.

Konuşma İngilizce eğitiminde dinleme ve okumanın bir sonucudur yaklaşımını göz önünde bulundurduğunuz zaman ise online İngilizce kursu içinde konuşarak İngilizce edinme kavramı neredeyse hiç karşılık bulmamamktadır.

Online İngilizce kursu öğretmenleri tabiki ğrencileri ile İngilzce konuşacaklar ve tabiki online İngilizce kursu içerisinde İngilizce konuşmaya ayrı zaman dilimi ayrılacak online İngilice kursları mutlaka konuşma becerisinin gelişmesi için çalışmalar düzenleyecekler ancaak kpnuşma online İngilizce kurslarında faaliyetlerden biri olarak kalmaya devam edecektir.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak bizler İngilizce eğitim programımızda konuşma (speaking) becerisini geliştirmek adına bir çok eğitim projesinin altına imza atmakta olduğumuzu siz değerli velilerimiz ile her zaman paylaşıyor konuşma becerisini çok önesediğimizi belirtiyoruz. Elmadil'e göre konuşma beserisini online İngilizce kurslarında en çok destekleyecek faaliyetin dinleme çalışmaları olduğuna inanıyor çocuklar için online İngilizce kursumuzda öğrencilerimiz için koyduğumuz günlük dinleme hedefimizin 30 dakikanın attına inmemesini istiyoruz.

Çocuklar için online İngilizce kursu eğitim çalışmalarını dinleme ile pekiştiren öğrencilerimizin A2.2 seviyesini bitirdikden sonra çok daha yüksek bir performans ile İngilizce konuşmaya başladıklarınada sürekli şahit oluyoruz. Online İngilizce kursu yöneticilerininde konuşma becerisi gelişimi için dinleme becersine ağırlık verecek çalışmalar planlaması gerekir düşüncesindeyiz.