Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri ve özellikle yeni çocuklar için İngilizce kursu velleri dinleme konusunda ön yargılı olabilirler. Oysa çocuklar için İngilizce kursu İngilizce eğitimi sırasında ingilizce dinlee çalışmaları öğrencilerin gelişimini en çok destekleyici faktör olacaklardır.

Çocuklar için İngilice kursu öğrencileri dinleme çalışmalarına çocuklar için İnglizce kursuna dahil olur olmaz başlamalıdırlar. Çocuklar için İngilizce kursu eğitim ve derslerin başlamasını beklemeye hiçi gerk yoktur. 

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri dinleme yaparken en çok iki şikayette bulunabilirler. Bunlardan birincisi dinledikleri çalışmaları tam anlayamamak olacaktır ki bu son derece normal ve beklenen bir durumdur. Zaten çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi ana dilinde de her duyduğu kelimeyi anlayamayacak ancak anlam bütünlüğü kuracaktır bu durum çocuklar için İnglizce kursu öğrencisinin yeni edinmeye başladığı İngilizce içinde geçerlidir.

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin ikinci şikayeti dinlediği parçayı bundan önce yine dinlediği ve bildiği şeklinde olabilecektir ki bununda çok fazla önemsenmemesi gerekir. Çünkü bir çok kelimenin söylenişin daha çok dinleme yaptıkça daha güzel yapacaktır.

Sonuç olarak çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi dinleme çalışmaları ile İngilizce'yi dünyasına lmalı ve mümkün oldukça çok İngilizce'ye maru kalmalıdır.