İngilizce edinmek sanıldığı kadar zor değildir. Ancak İngilzce'ye vakit ayırmak gerekir. Çocuklar için İngilizce kursu bünyesinde eğitim alan bir çocuk hem büyüme çağını yaşayıp hemde İngilizce edinim sürecini geçirebilir. Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri sanıldığı gibi İngilizce'ye bir ders olamktan çıkarıp İngilizce'yi hayatlarına sokabilirlerse son derece kolay ve başarılı bir şkilide İngilzce edine bilirler.

Burada çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve çocuklar için İngilizce kursu öğretmenlerine çok ciddi görevler düşmektedir.Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri yapacakları faaliyetler içe çocuklar için ingilizce kursu öğrencilerinin her gün İngilizce dinleme ve her gün İngilizce okuma yapmalarını sağlayabilirlerse çocuklar için İngilizce kursu öğrenciler süreç içerisinde rahatlıkla İngilizce edinimlerini tamamlayacaklardır.

Çocuklar için İngilizce kursu derslerinde İngilizce dinleme ve okuma yapan çocukların çok daha hızlı ve sağlam temeller üzerinde ilerleyerek İngilizce edindikleri aşikardır. Ancak bunu yaşamayan çocuklar için İngilizce kursu velileri İngilizce'yibir fen bilimleri dersi gibi düşünebilirler, bu düşünce işi zorlaştırmaktan başka bir şeye yaramayaaktır. 

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticiler çocuklar için İngilizce kursu velilerini çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerini doğru takip etmeye yönlendirebilirlerse başarı kaçınılmaz olacaktır.

Yeterince İngilizce dinleme ve her gün İngilizce okuma yapan bir çocuk için çocuklar için İngilizce kursu İngilizc edinmesi için yeterli olacaktır. Düzenli dersler ile geliştirilen çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri başarıya İngilizce okuma ve dinleme ile ulaşacaklardır.