Çocuklar için online İngilizce dil kursları arasında velilerin seçim yapma sırasında düşüncelerinin karışmasını son derce normal buluyoruz. Bir yanda edinilmesi gereken bir dil velilerin çocukları için kurdukları güzel gelecek hayali için yapılması gereken çalışmalar bir yada ise bu gerekli çalışmaların çok uzağında güçlü bir reklam kampayası ile çocuklara konuşarak haftada bir kaç saatlik eğitim ile İngilizce edinilebileceğini sürekli vurgulayan bir sistem var.

8 yaş çocuklar ülkemizde genel olarak İngilizce eğitimine en çok başlanılmasını düşünen anne baların bulunduğu gruptur. Bu grup ailelerin bazıları özel okulları tercih ederek İngilizce eğitimini hallettiklerini düşünürken bir kısmı ise devlet okuluna giderek İngilizce eğitimini özel ders ya da İngilizce kursları ile halletmeyi planlıyorlar.

Genel anlamda bakıldığında iki yönemde kulağa hoş geliyor. Ancak iki yöntemde de 8 yaş çocuğunun İngilizce eğitimi sürecinde neler yapılacağından velinin sürecin içerisine ne kadar fazla girmesi gerektiğinden genelde pek söz edilmiyor.

8 yaş çocuklarının İngilizce eğitiminde okuma ve dinleme çalışmalarının hemen hemen tamammının veli tarafından yaptırılacağı gerçeği ortaya pek sürülmüyor. Bunun sonucunda Türkiye genelinde İngilizce eğitimine başlayan bir çok çocuk ve aile varken sonuca ulaşmış aile sayısının pek de okadar çok olmadığı görülüyor.

8 Yaş için İngilizce dil kursları gerek online gerekse yüzyüze olsun öncelikle kendine İngilizce edinim süreci olan basamakları bitirme hedefi koymalı. Veli sürecin nasıl işlyeceğini bilmediği için 8 yaş çocuklarının İngilizce eğitim süreci hakkında detaylı bilgilendirilmeler yapılmalı. 

8 yaş çocuklarının İngilizce eğitimindeki olası riskler tane tane anlatılmalı ki bilinçli veli çocuğunun İngilizce eğitimi sırasında ona yardımcı olabilsin.

Elmadil olarak bizler 8 yaş çocuklarının İngilizce eğitimini bir başlangıç olarak görmekte tüm hassasiyetimiz ile 8 yaş çocuklarının üzerrine titremekteyiz. 8 yaş çocukarına uyguladığımız detaylı eğitim programı hakkında Elmadil'i arayıp öğretmenlerimizden bilgi alabilirsiniz.