Uzaktan eğitim sürecine alışması gereken miniklerin en büyük destekçileri her zaman olduğu gibi anne ve babaları. Peki, bu süreçte çocuğunuzun nasıl daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz?

  • Saatlerinizi Ayarlayın, Şimdi Ders Zamanı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, Uzaktan Eğitim Kursumuzun sizin için özel olarak hazırladığı konu anlatım videolarını hem canlı olarak hem de sonradan izleyebiliyorsunuz.Ancak mümkün olduğunca canlı izlemesinde fayda var. Böylece okul düzenini evde de yakalayabilir; ders, oyun ya da hobi vakitlerini ayırıp verimli bir gün geçirebilirsiniz.

  • Teknolojik İmkanlardan Faydalanın

    Uzaktan eğitim, teknolojinin sunduğu en büyük avantajlardan biri. Bu avantajı daha pratik ve etkili bir şekilde kullanmak için akıllı televizyonlarınızdan , mobil Telefonlardan ya da tabletlerinizden faydalanabilirsiniz. Uzaktan Eğitim Kursumuzdaki İngilizce dersleri canlı olarak geniş bir ekranda izlemek için televizyonlarınızı, kullanabilirsiniz. Özellikle tablet kullanmayı seven miniklerin derslerine motive olması için tabletlerden daha çok destek alabilir, ders sonrası faydalı online uygulamalarla öğrendiklerini pekiştirmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bizler daha çok TV kullanmanızdan yanayız

  • Tekrar, Tekrar, Tekrar Edin

    Bilgi, tekrar edilmediği sürece unutulmaya mahkum. Bu nedenle dilerseniz online dersleri yeniden dinlemesini sağlayarak, dilerseniz ders boyunca aldığı notları karşılıklı okuyarak çocuğunuzun dersleri tekrar etmesine yardımcı olabilirsiniz

  • Birlikte Araştırma ve Egzersizler Yapın

    Uzaktan eğitim, kimi zaman çocuğunuzun kendini yalnız hissetmesine neden olabilir. Tüm dersleri birlikte izlemeniz elbette ki mümkün değil ancak dersleri eğlenceli hale getirecek oyunlar, araştırmalar, okumalar ve egzersizler yaparak öğrendiklerini pekiştirmesini de daha çok keyif almasını da sağlayabilirsiniz. Örneğin; Türkçe dersinde öğrendiği deyimleri o gün evdeki herkesin en az 5 cümlede kullanması için bir oyun düzenleyerek ya da coğrafya dersindeki ülkelerle ilgili heyecan verici tarihi hikayeler araştırarak keyif almasını sağlayabilirsiniz.