Bu yazımıza ilk önce olmaz sa olmazımız "İngilizce Sınav İçin Edinilmemelidir" ilkesine inandığımızı bunu Elmadil ile bütünleştirdiğimizi belirtmek isteriz. Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerine İngilizceyi edindirmek amacı üzerine kurulmuştur. Ancak dil sınavlarıda gerek ülkemizde gerekse dünyada bir gerçektir ve bu kadar emek harcayan bir öğrencnin dil sınavlarındada başarılı olması için gerekenlerin yapılmasınada inanmakta ve bu amaçta da çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Çocuklar için online İngilizce kursu genel yapı olarak okuma ve dinleme çalışmalarının üzerine kurgulanmalı çocuklarında eğitimi bu şekilde yapılmalıdır. Peki dil sınavlarının çocuklar için online İngilizce kurs programı ve ilerleyişi içindeki rolü ne olmalı ne kadar olmalıdır.

Her şeyden önce sınav tabiki dil öğretmez ya da edindirmez ancak sınav dilin gerçek becerileri üzerine kurgulanmış ise (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) sınava yapılan hazırlıklar ve sınav sırasında yapılan hataların sınav sonrasında üzerine düşülerek telafi edilmesi ile dil gelişimini sürdürecekdir.

Burada sınav hazırlığının çocuğa katkısı kesin onu tüm dil bilimciler kabul etmekte. Sorun sınav hazırlığı ile ne kadar zaman ve emek harcanmalı olmalıdır. Her hangi bir alış verişde fiyat performans karşılaştırılması gibi çocuklar için online İngilizce kursu  öğretmen ve yöneticileri de öğrencileri adına emek performans karşılaştırması yapmalı sınav hazırlığını minimum emek harcayarak maksimum başarıya ulaşacak çalışmaları yapmalıdır.

Çocuklar için Online İnilizce kurslarında sınav programları farklı yaklaşımlar şeklinde öğrenciye verilebilir. Bunlardan en çok bilinen ve uygulanan iki yötem vardır. bu yöntemlerden bir tanesi normal programa ek olarak sadece sınav hedefi olan çocuklara sınav konuları ve sınav alıştırmalarının uygulandığı yeni bir program ilave edilerek yapılabilir ki bu veliye ek bir maliyet ve çocuk içinde ek bir çalışma anlamına gelir. Diğer yaklaşım ise çocuklar için online İngilizce kursu ders progamının bbir bölümünü eğitim öğretim başlaması ile arka planda sınav kazanımlarının olacağı şeklde planlar ve ders harici aktivitelerini sınav soru tipi va kazanımlarına ayırarak yapabilir. Çocuklar için online İngilizce kursu için ikinci yöntem hem biraz daha zahmetli hem de ekonomik anlamda çok doğru bir yol gibi görünmesede  bu yaklaşımı seçen çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerinin sınavda alacağı başarı ve uzun vadede kurumun daha verimli çalıştığının ispatı olacağından hem veli hem çocuk hemde çocuklar için online İngilizce kursu adına daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Elmadil kuruluş aşamasından bu yana hep şu gerçeği dile getirmiştir. Her yer çocuklar için online İngilizce kursu her yer veli her ye çocuk dolu kim bu işi başaracak diye düşündüğünde çocuklar için online İngilizce kurslarının hepsinin bir şekilde öğrenci bulacağını ancak bu işte tarihe adını altın harflerle yazdırmak isteyen çocuklar için online İngilizce kurslarının veli ve çocuğu en za risk altında tutacak onları başarıya en güvenilir yolla götürecek kurumların olacağının farkındadır.

Elmadil öğretmenleri çocuklar için online İngilizce kursunda görev aldıklar sürece hep şu iki soruyu kendilerine sorarlar.

1 . Biz bu eğitim faaliyetini çocuklar için online İngilizce kursunda neden yapmalıyı?

2 .Biz bu eğitim faaliyetini çocuklar için online İnglizc kursunda neden yapmamalıyız?

İşte çocuklar için online İngilizce kursunu başarıdan başarıya koşturacak iki soru budur ve bu kararın sahada uygulanmasıdır.