Hotline
0850 307 35 62
Çocuklar için Online İngilizce Dil Kursu
WH Sorularının Çocuklar İçin İngilizce Kursu İçindeki Rolü Nedir?

Çocuklar için İngilizce kursları ister yüzyüze çalışsın ister online çalışsın sürekli öğrencisini aktif etmek ve öğrencisini İngilizce ile iç içe tutmak zorundadır. Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri yaşları gereğince kendilerini sürekli İngilizce'ye maruz bırakacak yeteneğe sahip değillerdir. Bundan dolayı çocuklar için İngilizce kursu öğretmenleri ne yöneticileri her anı değerlendirecek faaaliyetlerle öğrencilerime İngilizce çalışmalar üretmek durumundadırlar.

Wh sorularıda özellikle başlangıç aşamasında bulunan çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri için eğlenceli ve İngilizce kazanımları destekleyici faaaliyetler üretmeye uygun yapıda bir eğitim çalışması olacaktır.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve yöneticileri olarak bizler Wh sorularını öğrencilerimize ulaşabileceğimiz bir fırsat olarak görmekteyiz. Her Pazartesi akşamı öğrencilerimize bir kitap videosu ve bu kitaba ekli uygun olarak hazırlanmış 4 soruluk bir sınav hazırlayarak WH soruları sayesinde hem eğlenceli bir aktivite hemde küçük bir sınav yapmaktayız.

WH sorularının uygulandığı bu sınavımız ile de çocuklar için online İngilizce kursu öğrencimiz her Pazartesi akşamı bir İngilizce kitap okuma şansınıda elde etmiş oluyor.

Çocukların İngilizce eğitiminde kitap okumanın rolü her geçen gün daha da kabul gördüğünden öğrenci velilerimizde bu çalışmadan oldukça mutlu oluyorlar.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu ve Online Eğitim Koşulları

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programlarıda tüm sektörler gibi acelece ülkemize yayıldı ve büyük bir kitlede hayal kırıklığı yarattı. Bu başarısız süreç online eğitimi yanlış yapan öğretmen ve eğitim kurumları yerine ne yazık ki online eğitime kesildi.

Bu süreç ülkemizde bir müddet böyle devam etsede zamanla yerini sakin ve hedefine ulaşmayı bilen öğretmen ve eğitim yöneticileri sayesinde online eğitimin doğru uygulanması ile başarıya bırakmaya başladı.

Çocuklar için İngilizce kurs programı istikrarlı bir ilerleyiş ve sabırla online olarak uygulanabileceği sektör ve veliler tarafından gözlemlenmeye çocuklar için İngilizce kursunun bşarısının online ya da yüz yüzeye değil okuma ve dinlemeye bağlı olduğunun görülmesi ile kendini ispatlamayada başladı.

Elmadil olarak bizler bu makalemizde ya da benzer sosyal ortamlarda hangisi daha iyidirden ziyade online İngilizce eğitimi çocuklarımıza daha iyi nasıl yapılabilir konusunu anlatmak istemekteyiz.

Çocuklar için İngilizce kursu programı çok ciddi bir kurum düzeni ile velinin güveninin kazanılması ile eğlenceli bir şekilde eğitim kuralları içerisinde uygulanmalıdır.

Çocuklar aileri tarafından kontrol edilmeli dersler yüksek motvarson ile işlenmeli yoklama ve devamsızlık çocuklar için İngilizce kursu tarafından iyi takip edilmeli ve çocuklar için İngilizce kursuna öğrncinin pamuk ipliği ile bağlı olduğu unutulmamalıdır.

Çocuklar için İngilizce kursu derslerinin öğrencinin evinden yapılıyor olması velinin dersleri takip etme ve iş ciddiyetini gözlemleme açısından da büyük bir avantaj sağlayacağı aşikardır.

Çocuklar için Online İngilizce kursu öğretmenleri verecekleri ödevleri ve kontrollerinide online yapacakları için ödev sonuçlarınında veliye iletimi son derece kolay olacaktır.

 

Özetle online eğitim koşulları ailenin sosyal yapısına uyuyor ise çocuklar için İngilizce kursu için büyük bir avantaja dönüştürülebilir ve çocuklar için İngilizce kurslarını benimseyen eğitim kurumları ve aileler için bir fırsata dönüştürülebilir.

bizler Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak her gün veliye ulaşarak çocuklar için online İngilizce kursunun son derece iyi sonuçlar vereceğine inanmakta ve gözlemlemekteyiz.

 

Çocuklar İçin İngilizce Kursu Planlı Programı

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri planlı ilerleyen bir program eşliğinde ilerlemek zorundadırlar. Çocuklar için İngilizce kursu bir çok aile için  önceleri bir yararlı faaliyet şeklinde düşünülsede zamanla beklentiler artacak ve yapılan çalışmaların verilen emeklern karşılığı istenecektir.

Bundan dolayı çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve çocuklar için İngilizce kursu öğretmenleri yaptıkları İngilizce eğitim çalışmalarının sistematik olarak ilerlediğini velilerine anlatmalı sistematik ilerleyişin basamaklarını velilerine öğretmelilerdir.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programları için en güvenilir ilrleyiş basamak sistemi CEFR Standartları ile şekillendirilmiştir. CEFR Standartları çocuklar içinİngilize kursu öğrencilerinin alacağı İngilizce eğitiminin konu ve kazanım basamaklarını sistematik olarak düzenlemeiş ve tüm eğitim camiasının kullanımına sunmuştur.

Çocuklar için İngilizce kursu velilerinin öğrencileri için kendilerince kurduğu güzel hayal ve gelecek istekleri aslında çocuklar için İngilizce kursu yöneticilerinin uyguladığı ve takip ettiği CEFR Standartlarının tam kendisidir. CEFR Stadatlarına göre ilerleyen çocuklar için İngilizce kursu eğitim sistemi öğrencilerinin yaşları büyüdükçe İngilizce adına olması gereken kazanımlara sahip olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca İngilizce eğitim sistemini belli standartlara bağlayan eğitim kurumlarınında zaman içerisinde öğrencilerinde göreceği başarılı gelişimde CEFR Standartlarında planlanmıi bir programın başarısının ispatı olacaktır.

Bizler Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak Pre-A1.1 seviyesinden B2.2 Seviyesine kadar her yıl bir basamağı edindirmek üzere planlanmış programımız ile ilerlemekteyiz.

Bu istikrarlı ve planlı İngilizce gelişimininde öğrencilerimiz üzerindeki pozitif etkisinin farkındayız.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim süreci bir çok veli açısından ilk başlarda eğlenceli bir ortam olsun bize yeter ile başlamasına rasğmen ilerleyen süreçte veli yaptığı maddi manevi fedakarlıklarının karşılığını İngilizce adına istemeye başlayascaktır. 

Çocuklar için İngilizce kursu öğretmen ve yöneticilerinin durum bu aşamaya gelmeden önlemlerini alıp planlamalarını bu haklı beklentiye cevap verecek hastta velide olması gereken gerçek beklentiyi sağlayacak veli bilgilendirmesini gerçekleştirmelilerdir.

Çocuklar için İngilizce kursu eğer sitematik ilerleyecek ve belli dönemlerde öğrenciler ölçme değerlendirmeye aslınascask olursa doğal bir süreç oluşacak ve öğrencinin gerçek gelişimi zaten ortaya çıkacaktır.

Çocuklar için İngilizce kursu velisi doğru zamanda doğru bilgiler ile haberdar edilir ise bir çok ailede öğrencinin İngilizce gelişimi kendiliğinden pozitif yönde ilerleyecek olası kayıt iptallerinin önüne hiç riske girmeden geçilecektir.

Çocuklar için İngilizce kursu velisi hem öğrencisinin mutlu olmasını isteyecek hemde zaman ilerledikçe çocuğunun İngilizce seviyesinde ilerleme olmasını bekleyecektir. Bu süreç böyle ilerlemeyecek olursada veli öğrencisi için en sonunda yeni eğitim kurumları asrayacaktır. Veli en güvenilir liman neresi ise başarıyı nerede yakasladı ise ya da başarıyı nerede yakalayacak ise o çocuklar için İngilizce kursunu seçecektir.

Özetle ve sonuç olarak şunu diyebiliriz ki bizler Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak velilerimizin duygu, düşünce ve beklentilerini biliyor hedeflerimizi çocuklar için İngilizce kursumuzun mutlaka mutlu olmalarını sağlayarak İngilizce adına başarıyas odaklanmış şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Çocuklar İçin İngilizce Kursu ve Ders Kitapları

Ülkemizde veliler arasında hiç gündemden düşmeyen konulardan biriside ders kitaplarının içeriğidir. Bu konu çocuklar için İngilizce kurs kitapları içinde geçerlidir. Çocuklar için İngilizce kurs kitapları tamamen dil bilimcilerin destek ve kontrolü eşliğinde çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerine ders yılı boyunca sürükleyici ve dört beceriyi destekleyen nitelikte hazırlanmalıdır.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programı süresince öğrencinin hiç sıkılmadan takip edeceği yaşına ve İngilizce seviyesine uygun kazanımlar içeren kitaplar seçilmelidir.

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri için hazırlanan İngilizce ders kitapları eskiden daha çok dil bilgisi ağırlıklı olurdu bu durumun çocukların İngilizce edinim sürecinde zamanla ve verimli olmadığı farkedildi. Mevcut hazırlanan kitapların bir çoğu artık dört beceriyi kapsarken dinleme bölümlerinede daha fazla ağırlık verildiği gözlemlenmektedir.

Çocuklar için İngilizce kurs kitaplarının içerisinde dil bilgisi bölümü elbette bulunmalıdır ki mevcut kitapların bir çoğunda yuzde 5 ila 10 oranında da dil bilgisine yer verilmektedir.

Çocuklar için İngilizce kursu öğetmenleri ve çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri öğrencilerini mutlaka hangi kitap seçilirse seçilsin ek kaynaklar ile desteklemeli kazanımları mutlaka pekiştirecek çalışmalar yapmalıdırlar.

Kitapların temini sırasında ise dikkat edilmesi gereken bir konuda lisanslı yayınlar meselesidir. Gerek çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri gerekse çocuklar için İngilizce kursu velileri lisanslı yaınlar seçmeli ve tercih etmelidirler. Lisanslı yayınlar sadece bir belge meselesi değil derslerde öğrencinin kitap kalitesi ile motivasyonunu arttıran bir husustur. 

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak bizler her ders yılı başında eğitim sektörü içerisinde yayınlanmış olan tüm son basım çocuklar için İngilizce kursu eğitim programına yönelik hazırlanmış kitapları inceleyip öğrencilerimizin seviyesine ve verimli çalışmasına en uygun kitabı belirlemekte ve değerli velilerimize bu kitapları dersler başlamadan elde etmelerini önermekteyiz.

Ders kitapları Elmadil çocuklar için İngilizce kursumuzda aktif olarak kullanılmakta gerekli zamanlarda ek kaynaklar ile pekiştirme çalışmaları yapılmaktadır.

 

Çocuklar İçin İngilizce Kursu ve Neden İngilizce Öğrenmeliyim ?

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticilerinin öğrencilerine ve velilerine sunacağı eğitim ve rehberlik bilgilendirme konularından biride İngilizce öğrenmenin amacının ne olması gerektiğidir.

Evet farkındalığı yüksek İngilizce'yi nerde nasıl kullanacağını bilen ailelerin belki böyle bir rehberliğe ihtiyacı olmasada İngilizce'nin aşabileceği zorlukları yaşamamış çocuklar için İngilizce kursu velilerine bu rehberlik hizmeti uygun olacaktır.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim faaaliyetlerini sadece bir İngilizce dersi gibi görmemek çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin farkındalığını yüksek tutmak çocuklar için İngilizce kursu eğitim kadrosunun bir görevi olmalıdır.

Ülkemizde bir çok öğrenci çocuklar içn İngilizce kursuna başladıktan sonra sırf hedef koyamadıkları için İngilizce eğitimlerini sonlandırmak durumunda kalmaktadır. Çocuklar için İngilizce kursu yönetici ve öğretmenleri öğrencilerinin ufkunu açarak çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerini İngilizce eğitimi sırasında çok daha başarılı bir hale getirebilirler.

Bu davranış ile çocuklar için İngilizce kursu gerek online gerekse yüzyüze eğitimde öğretmen öğrenci veli iletişimini daha sağlam boyutlara taşıyacaktır.

Eğitim süreci hem sosyolojik hem psikilojik hemde branş bazında ilerleme kaydetmelidir. Eğitim sadece belli bir bilginin başka insanlara aktarımı değil aynı zamanda bir kültür iletimi şeklindede olmak zorundadır. Bundan dolayı çocuklar için İngilizce kursu çalışmaları sadece bir öğrencinin İngilizce bilgisinin artışı şeklinde yorumlanmamalı böyle yorumlanacak olursa illaki başarı düşüklüğü olabileceği göz ardı edilmememlidir.

Bizler Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak sadece İngilizce gelişimine değil öğrenci ve velilerimizin ihtiyacı olan rehberlik hizmetlerinede zaman ayırmakta çocuklar için İngilizce kursu olarak bu çalışmalara gereken önemi vermekteyiz.

Çocuklar için İngilizce Kursu ve Hedefleri

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri öğrencilerine, öğretmenlerine ve çocuklar için İngilizce kursu velilerine hedef koyma işini bırakmamalı alternatif hedefleri araştırıp sunmalıdır. 

Çocuklar için İngilizce eğitiminin varabileceği kazanımsal noktalar ancak bir uzmas ve tecrübeli eğitmenler tarafından bilinebilir. Sadece çocuğa çocuklar için İngilizce kursu içerisinde İngilizce öğretme çabası başarıya öğrenciyi götüremeye bilir.

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi edineceği İngilizce bilgisi ile dünyaya nasıl açılacağını onu bekleyen kültürel kazanımları bilirse motivasyonu artar ve İngilizce ile daha çok vakit geçirir.

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve çocuklar için İngilizce kursu öğretmenleri amaçlarına öğrencilerini hedef koyma konusunda yeterli kazanımlara ulaştırabilirse daha verimli bir İngilizce eğitim süreci yaşanacak çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi hedeflerine daha kolay ulaşacaktır. 

Öğrencilerine en basit şekilde her yıl bir seviyeyi tamamlama hedefi bile konulsa çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi bu hedef doğrultusunda bile son derece sistematik ilerlediğini hissedecek ve eğitimine devam edecektir.

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak bizler gerek hedef belirlemede gerekse belirlenen hedeflere öğrencilerini ulaştırmakta İngilizce eğitimlerinin her aşamasında veli ve öğrencilerinin yanındadır.

Çocuklar İçin Online İngilizce Kursu Oluşum Yapısı

Çocuklar için online İngilizce kursları pazarlama yöntemi olarak çok hareketli al benisi yüksek gösterilmekte çocukların v ailelerin dikkati böyle çekilmeye çalışşılmaktadır. Bu yaklaşımın çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisine ve çocuklar için online İnglizce kursu velisine ne kadar faydalı olduğu konusunda Elmadil olarak bizlerin tecrübe ve görüşü sektörümüzün bir çok elemanndan biraz farklı şekilde şekillenmiştir.

Bizler Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak tabiki aile ve öğrencimizin motivasyonunu önemsiyor motivasyon arttırıcı davranışlar sergilemeye çalışıyoruz. Ancak çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisinin İngilizce düzeyine ve kazanımlarına katkısı olmayacak ya da az olacağını düşündüğümüz bu albenili ortamdan daha ziyade çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisi ve velisini İngilizce okuma ve dinlemeye yönlendirecek öğrencinin İngilizce'ye daha fazla maruz kalmasını sağlayacak motivasyon tekniklernin ön plana çıkarılmasının daha faydalı olacağını düşünüyor ve uyguluyoruz.

Çocuklar için online İngilizce kursları son derece basit yazılımlar ile lisanslı ders kitapları eşliğinde bir çok ücretsiz kaynak yardımı kullanak öğrencilerini sürekli İngilizce'ye maruz bırakma fırsatı bulabilir ve çocuklar için online İngilizce kursu velilerini farkındalık oluşmasını sağlaya bilirler. Farkındalığı oluşan ilgili çocuklar için online İngilizce kursu velileri çocuklarını İngilizce konusunda daha çok maruz kalmasını sağlayarak edinim sürecini tamamlatabilirler.

Elmadil olarak çocuklar için online İngilizce kurslarında ister albenili bir taraf olsun ister olmasın sonucu öğrencisini mutlu derse sokan öğretmenler ve sürekli öğrencisini İngilizce'ye maruz bırakan aileler belirleyecektir görüşündeyiz.

 

Sistematik İlerleyiş ve Çocuklar için online İngilizce Kursu

CEFR Standartlarına göre çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri çocuk gruplarının lerleyişini planlamalıdır. Günü birlik gelecek planlaması yapılmamış olan dersler ile çocuklar için online ingilizce kursu öğrencileinin hedeflenen başarılara ulaşması mümkün değildir.

Çocuklar için online İngilizce kursu velilerinin hayallerinde olan ve bunun için fedakarca davranan velilern hedeflrine ulaşabilmesi için öncelikle çocuklar için online İngilizce kursu yömeticileinin sınıflarını bu hedeflere doğru kurgulanmış bir eğitim plalaması ile ilerletmleri gerekmektedir.

Çocuklar için online İngilizce kursu eğitim planlaması Pre-A1.1 seviyesinden başlayıp B2.2 seviyesine kadar sistematik olarak ilerletilmeli, gerektiğinde yeterince başarı kazanmamış olan öğrenciler seviye tekrarına bırakılmalı ve her seviyeyi edinerek öğrencilik sürecinin devam ettirilmesi sağlanmalıdır.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak bizler öğrencilerimizin ihtiyaçları olan İngilzce okuma ve dinleme çalışmalarıda dahil olmak üzere tüm eğitim faaliyetlerini planlamakta ve bu plan dahilnde sistematik olarak İnglizce eğitimlerini sürdürmelerini hedeflemekteyiz.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu ve Speaking Becerisi

İngilizce konuşma becerisi Speaking çocuklar için İngilizce kursu velilerinin en çok beklentiye girdikleri beceri çeşitidir. Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri çoğu zaman bir pazarlama tekniği olarak bunu öne çıkarırlar.

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin tabiki İngilizce konuşabilmeleri çok sevindirici bir gelişmedir. Burada çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin İngilizce konuşup konuşamamsı değil Konuştuğu İngilizcenin niteliği değerlendirilmelidir. İyi kötü mutlaka İngilizce eğitimi alan bir çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi edindiği İngilizce'yi bir şekilde konuşacaktır.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programını sürdüren öğrencinin iletişim kurma teknikleri ile duygu, düşünce ve fikirlerini karşı tarafa düzgün ve doğru aktara bilmesi önemli olandır.

İngilizce konuşmada telaffuz toplum tarafından çok önemsensede önemli olan verilmek istenen mesajın doğru verilmesidir. Bu doğru mesaj iletimi dersler ile pekiştirilse bile en önemli konuşma geliştirici İngilizce dinleme ve İngilizce okuma çalışmalarıdır.

Çocular için İngilizce kursu öğretmenleri ve yöneticileri öğrenci ve velilerini mümkün olduğunca çok ve düzenli olarak İngilizce dinlemeye yönlendirebilirlerse ilerleyen dönemlerde speaking becerisi kendiliğinden ve olabildiğince nitelikli bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Bizler Elmadl çocuklar için İngilizce kursu olarak öğrencilerimizi her gün düzenli olarak 30 dakika İngilizce dinlemeye 15 dakika İngilizce okumaya yönlendirmekte ve takibini yapmaktayız.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu ve Aktif Dinleyici Öğrenciler

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticilerinin bir görevide çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin aktif birer dinleyici olmalarını sağlamaktır. Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programına katılan öğrencilere sürekli ve düzenli olarak dinleme çalışmasının öneminden bahseden ve öğrencilerinin İngilizce dinleme yapmasını sağlayan çocuklar için İngilizce kursu yönetici ve öğretmenleri öğrencilerinin zamanla çok hızli bir şekilde İngilizcelerinin geliştiğini göreceklerdir.

Çocuklar için İngilizce kursu İngilizce eğtiminin önemli ama sadece bir parçasını teşkil etmektedir. Çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin İngilizce gelişimi için en önemli faktör bolca ve nitelikli dinleme yapması olacaktır.

Nitelikli dinleme yapan ailelrin çocukları aktif birer dinleyci olacaklardır zamanla. Aktif dilleyiciler kelimeleri dopru telaffuz edecek haatalarını dinleme yaptıkça düzeltecek anlamlarını bilmedikleri kelimelerin ne anlama geldiğini İngilizce sözlüklerden araştırarak öğrenecek öğrencilerdir.

Aktif İngilizce dinleyicisi olan çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin İngilizcelerindeki gelişimin niteliği ve kalitesi çevreleri tarafından da çok kısa sürede farkedilecek yaptıkları nitelikli dinleme çalışmalarının karşılığınıda alacaklardır.

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri öğrencilerinin aktif birer dinleyici olamlarını sağlayacak eğitim çalışmaları ile öğrencilerine yol gösterici çalışmaları  progmlarına almak zorundadırlar.

Elmadil olarak bizler hafta için yaptığımız ek çalışmalar ile öğrencimizin neyi ne derece dikkatli dinlediğini anlaya bilimek adına dinleme parçalarından sonra yaptığımız küçük sınavlar ile işe birde kontrol mekanizması sokmaktayız.

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu öğrencilernin günlük dinleme hedefi en az 30 dakika olarak belirlenmiş ve bu süre sistematik olarak ilerlemektedir.

İngilizce Dinleme Çalışmaları ve Çocuklar İçin İngilizce Kursu

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri ve özellikle yeni çocuklar için İngilizce kursu velleri dinleme konusunda ön yargılı olabilirler. Oysa çocuklar için İngilizce kursu İngilizce eğitimi sırasında ingilizce dinlee çalışmaları öğrencilerin gelişimini en çok destekleyici faktör olacaklardır.

Çocuklar için İngilice kursu öğrencileri dinleme çalışmalarına çocuklar için İnglizce kursuna dahil olur olmaz başlamalıdırlar. Çocuklar için İngilizce kursu eğitim ve derslerin başlamasını beklemeye hiçi gerk yoktur. 

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri dinleme yaparken en çok iki şikayette bulunabilirler. Bunlardan birincisi dinledikleri çalışmaları tam anlayamamak olacaktır ki bu son derece normal ve beklenen bir durumdur. Zaten çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi ana dilinde de her duyduğu kelimeyi anlayamayacak ancak anlam bütünlüğü kuracaktır bu durum çocuklar için İnglizce kursu öğrencisinin yeni edinmeye başladığı İngilizce içinde geçerlidir.

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin ikinci şikayeti dinlediği parçayı bundan önce yine dinlediği ve bildiği şeklinde olabilecektir ki bununda çok fazla önemsenmemesi gerekir. Çünkü bir çok kelimenin söylenişin daha çok dinleme yaptıkça daha güzel yapacaktır.

Sonuç olarak çocuklar için İngilizce kursu öğrencisi dinleme çalışmaları ile İngilizce'yi dünyasına lmalı ve mümkün oldukça çok İngilizce'ye maru kalmalıdır.