İlkokul öğrencilerine İngilizce öğretme teknikleri başlığına genel olarak Elmadil açısından bakılığında popilist bir cümle olarak gelmekte olup İngilizce edinmenin ve çocuklar için online İngilizce kursu çalışmalarının temeli olan dinleme (listening) çalışmalarından yola çıkılmalıdıra geliyor.

İlkokul öğrencilerine İngilizce öğretme teknikleri nelerdir sorusu Elmadil öğretmenlerinin ve çocuklar için online İngilizce kursumuun yöneticilerinin en çok karşılaştığı sorulardan biri olup ilkokul öğrencilerine İngilizce öğretme teknikleri diye ayırmayıp İngilizce eğitimi metodlarını aklımıza getiriyor ve bu metodlardan hangisi ilkokul öğrencilerine İngilzice öğretme tekniklerine uygundurun düşünülmesi ve değerlendirilmesini öneriyoruz.

Eğitim bilimleri açısından bakıldığında ilkokul öğrencileri için İngilizce öğretme tekniklerinin en uygulanabilir olanı olan doğal Yaklaşım Metodunu incelyen ve araştıran bir çocuklar için online İngilizce kursu velisi ya da öğretmeni ilkokul öğrencilerine İngilizce öğretme teknikleri açısından oldukça bol kaynağa ve tönlendirmeye ulaşabilecektir.

İlkokul öğrencilerine İngilizce öğretme teknikleri bol eğlenceli bir  o kadarda dinleme okuma ağırlıklı olmalıdır. Öğretmen  iş cddiyetini kendi içine saklayıp ilkokul öğrencilerine İngilizce öğretme tekniklerini doğal yaklaşım metodunun tüm özellikleri ve yüzde 5 civarında gramer bilgisi ile taçlandırabilir.

Elmadil'e göre ilkokul öğrencilerine İngilizce öğretme teknikleri ni kısaca özetleyebileceğimiz bilglendirme bu kadar olup ileriki süreçte daha detaylı ilkokul öğrencilerine İngilizce öğretme tekniklerine değineceğiz.