Hotline
0850 307 35 62
Çocuklar için Online İngilizce Kursu
Velinin Elmadil'deki Rolü

Veliye Düşen Görevler

 Online İngilizce Kursumuzda Çocukların İngilizce öğrenimini geliştirebilmesi için siz değerli velilerimizi doğru yönlendirmek bizim asli görevlerimizin başında gelir. Bu yönlendirmeler eşliğinde çocuklarınız ile hem nitelikli vakit geçirebilirsiniz hem de çocuğunuzun İngilizce edinmesini sağlayabilirsiniz.

Online İngilizce İngilizce Kursumuz özellikle başlangıç düzeyindeki

 • Okul Öncesi
 • A1. 1
 • A1. 2 çocukların kendi başlarına kullanabileceği bir program ve Canlı Ders Formatında değildir. Onlara onların ve öğretmenimizin dikkatini dağıtmadan mümkün olduğunca ekranın karşısına gecmeyip kameranızın arkasında kalarak eşlik etmeniz en azından çocuğumuz bu sisteme alışana kadar yardımcı olmanız onun gelişimini hizlandıracak bizlerinde işini kolaylaştıracak her sey den önemlisi İngilizce Gelişiminin gereksiz bir kesintiye uğramasını engelleyecektir.

Ayrıca özellikle küçük çocuklarımızın online dersimize hazır bulunmasını dersine gelirken gerekli dökümantasyonu (kitap kalem vs) hazır etmesini sağlayabilirsiniz.

İngilizce İle Kaliteli Zaman Geçirmek

Çocukla olan iletişiminizde duygusal ve eğitimsel bir yatırım yapmıyorsanız doğru bir iletişimden bahsetmek mümkün değildir. Koşullar içerisinde Online Kurs öğretmenlerinin yönlendirmesi ile her gün 15 – 30 dakika arası çocuğunuzla birlikte İngilizce faaliyetlerde bulunmak hem çocuğunuzun eğitimine katkıda bulunacak hem de ailece paylaşımınızı arttıracaktır.

Ödevlerde Yardım

Ödevler ve görevlendirmeler veli değil çocuklar içindir. Bundan dolayı bu ders sonrası çalışmaları çocuğunuzun kendi başına yapmasını sağlayınız. Zaman zaman ufakcık desteklerinizle belki çocuğunuzun yardımına koşmanız hoş olacaktır ama unutmayınız biz ev çalışmalarını Çocuğunuza veriyoruz :) 

Ancak ev çalışmalarının yapılıp yapılmadığını kontrol edebilir zamanında yapılmadıysa yapılmasını hatırlata bilir başarılı olamadığı ev çalışmalarında bunu mail yolu ile öğretmeninize yani bizlere iletebilirsiniz.

Bu iletimlerinizden emin olun bizlerde çok memnun olacağız. Ancak bizlere çocuğunuzun ev çalışmaları hakkında iletimi lütfen telefon değil mail yolu ile yapınız. Bu hem sizi gereksiz bir sıkıntıya sokmayacaktır hem de bizlerin işimizi daha kolay yapmasını sağlayacak verimli bir ortam yaratacaktır.

 

 

Online Bireysel Veli Toplantıları

Uzaktan Eğitim İngilizce Kursumuzda sizden randevu almak koşulu ile her dönem bir kere olmak üzere iki adet Bireysel Veli Toplantısı Online olarak yapılmaktadır. Bu toplantılara katılımcı olarak

 • Sınıf Öğretmeniniz 
 • Rehber Öğretmenimiz
 • Ve programınız mümkünse siz velilerimizi Anne Baba birlikte yapmak istemekteyiz. Anne ya da babası vefat etmiş yada katılamayacak  durumlarda veli olarak kim sorumlu ise onların toplantıya katılmaları bizleri onurlandıracaktır.

Toplantılarımız yakşaşık 20 dakika ile 40 dakika arasında sürmekte olup toplantı içinde çocuğunuz hakkında ki Olumlu ve Geliştirilmesi Gereken Davranışlar ile çocuğunuzun İngilizce Gelişimi Hakkında bilgi vermek sizlerin görüş öneri ve dileklerinizi almayı hedeflemekteyiz.

Ayrıca bizim bildiğimiz kadarı ile Türkiye de Bireysel Online Veli Toplantısının Rehber Öğretmen gözetiminde yapan ilk kuruluş kursumuzdur.

 

Veli Bilgilendirme Kılavuzu

 

Değerli Velilerimiz Elmadil'e Hoşgeldiniz;

Çocuklar İçin Online İngilizce Eğitiminde başta biz Elmadil öğretmenleri ve yöneticileri olmak üzere hepimiz öğrencimize ne kadar yardımcı olursak, ne kadar çocuklarımıza rehberlik edersek "Başarıda" o kadar hızlı ve o kadar nitelikli bir şekilde yanımıza gelecektir.

Siz değerli velilerimize Elmadil'de karşılaşacağınız Çalışma Standartları ve öğrencimizin ihtiyacı olacağı destekleyici faaliyetleri nasıl ve ne zaman yapılması gerektiği konusunda bilgi vermek amacı ile bu  bilgilendirme kılavuzunu hazırlama ihtiyacı duyduk.

Çocuklarımızın Online İngilizce Eğitiminde hepimiz öğrencimize yardımcı olacak ve birlikte öğrencimizin başarısına şahitlik edecek bu mutluluğu beraberce tadacağız.

Öncelikle öğrencimizin İngilizce eğitimi sırasında ihtiyacı olacak davranış ve eğitim materyallerini ardından da Elmadil'in yaptığı "Destekleyici Eğitim Faaliyetlerini" sizler ile paylaşmak ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Çocukların Online İngilizce Eğitiminde ihtiyacı olan etkenler

 • Her gün düzenli İngilizce DİNLEME ÇALIŞMASI (LISTENING)

(Elmadil'in öğrencileri için hedefi günlük 30 dakikadır.)

 • Her gün düzenli olarak İngilizce OKUMA ÇALIŞMASI (READING)

(Elmadil'in öğrencileri için hedefi günlük 15 dakikadır)

 • Sistematk İlerleyiş

Online İngilizce eğitim süreci CEFR Standartlarına göre olmalıdır. Bu Standarlar hakkında detaylı bilgi web Sayfamızda bulunmaktadır. 

Bu bölümde sadece Elmadil'de uygulanmakta olan seviyeleri sıralayacağız.

Danışman öğretmeninizden grubunuzun seviyesini öğrenip bundan sonraki ulaşacağınız seviyeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pre- A1.1 - İlkokul 1,2,3.Sınıflar ilk başlangıç

B1.1

A1.1 - 4.,5.,6.Sınıflar ilk başlangıç

B1.2

A1.2 - 7. ve 8. Sınıflar ilk başlangıç

B2.1

A2.1

B2.2 - Mezuniyet

A2.2 - 9. Sınıf ilk başlangıç

 

 

 

EDMODO Yazılımı Çalışmaları

 • Pazartesi saat 21:00 - WH Questions Day

Her Pazartesi akşamı saat 21:00 de kullandığımız yazılımdan öğrencilerimize cevaplamaları üzerine İngilizce WH Soruları gelmektedir.

Sorular Pazartesi saat 21:00 de öğrencilere çözülmesi için gelir ve cevap ekranı aynı akşam saat 23:00 de kapanır.

Danışman öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimizin cevabı kontrol edilir ve velimize ertesi gün 11:00 ila 15:00 arasında bilgi verilir.

 • Salı Saat 21:00 - E-Book'dan Yeni Kitap Ataması

Her Salı akşamı saat 21.00'de öğrencimize kullandığımız E-Book üzerinden yeni kitap atanır.

Salı akşamı Atanan kitabımıza Perşembe akşamına kadar okuma görevi öğrencimize verilir.

Perşembe akşamı, kitabın okunup-okunmadığı kitap sonunda yer alan kitap hakkındaki faaliyetlerin öğrencimiz tarafından yapılıp-yapılmadığı danışman öğretmenlerimiz  tarafından kontrol edilir.

 • Çarşamba saat 21:00 - Fill In The Blanks 

Her Çarşamba akşamı saat 21:00 de kullandığımız yazılımdan öğrencilerimize cevaplamaları üzerine İngilizce “Fill In The Blanks” çalışması gelmektedir.

Boşluk doldurma Çalışması  Çarşamba saat 21:00 de öğrencilere çözülmesi için gelir ve cevap ekranı aynı akşam saat 23:00 de kapanır.

Danışman öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimizin cevabı kontrol edilir ve velimize ertesi gün 11:00 ila 15:00 arasında bilgi verilir.

 • Perşembe saat 21:00 - YouTube Dinleme ve Okuma Listelerimize Yönlendirme SMS Mesajı

Perşembe akşamı SMS Hatırlatma mesajı ile öğrencilerimiz “YouTube Dinleme ve Okuma Listelerimizden” dinleme ve okuma yapmaya yönlendirilir.

 • Cuma saat 21:00 - Did You Read By Carefully?

​Her Cuma akşamı saat 21:00 de kullandığımız yazılımdan öğrencilerimize cevaplamaları üzerine Salı günü atanan yeni kitabımız hakkında Sorular gelmektedir.

Sorular Cuma saat 21:00 de öğrencilere çözülmesi için gelir ve cevap ekranı aynı akşam saat 23:00 de kapanır.

Danışman öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimizin cevabı kontrol edilir ve velilerimize ertesi gün 11:00 ila 15:00 arasında bilgi verilir.​

 

 • Derslerin Dağılımı

Elmadil’de genel prensip olarak haftalık ders saati sayısı belli hedeflere yönelik olarak planlanmıştır.

Bu planlama en anlaşılır biçimde siz değerli velilerimize aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi paylaşılmıştır.

Hedeflenen Kazanım

Yüzdelik Oranı

Kurs Kiabı ve Genel Kazanımlar

Yüzde 50

Okuma Dinleme Konuşma ve Yazma Becerisi

Yüzde 35

Uluslar Arası sınavlar

Yüzde 15

 • Okuma Şenlikleri

Elmadil,  çocukların İngilizce Eğitimine genel yaklaşım olarak okuma (Reading) çalışmalarını çok önemseyen ve öğlencilerini mümkün olduğunca çok okuma çalışmalarına yönlendiren bir eğitim kurumudur.

Okuma çalışmalarının öğrencilerimizde kalıcı bir alışkanlık yapması amacı ile toplumda ve çocuklarda özel sayılacak tüm günlerde, devam eden gruplarına kendi seviyelerinde metinler hazırlayarak öğrencilerine bu metinleri okuma fırsatı vermekte ve bir tören havasında öğrencilerinin bu okuma çalışmalarını arkadaşlarına sergilemektedir.

Hazırlanan metinler “Orijinal Seslendirmeleri” ile okuma şenliğinden birkaç gün önce öğrencilere iletilmekte öğrencilerimizin evlerinde hazırlık yapmasına fırsat oluşturulmaktadır.

Bazı Okuma Şenlikleri ve zamanlaması hakkında aşağıdaki tabloda örnekler verlmiştir.

Okuma Şenliğinin Adı

Hazırlık Metninin Yollama Tarihi

Öğrencinin Teslim Tarihi

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

15 Ekim

26 Ekim

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü (Şenlik Yok)

30 Ekim

8 Kasım

 

24 Kasım Öğretmenler Günü

11 Kasım

22 Kasım

 

Yeni Yıl

1 Aralık

25 Aralık

 

 • İngilizce Sunum Hazırlama

Elmadil’de öğrencilerimiz Elmadilin planlaması ve içerik yönlendirmesi eşliğinde kendi seviyelerinde İngilizce sunum hazırlarlar. 

Bu sunumlar öğrencinin tercihi  doğrultusunda isterse “Bilgisayar  Yazılım Sunumu” (Power point vs.), isterse “Drama”, isterse “Tanıtım Konuşması” ya da kendi belirleyeceği başka bir yöntem ile öğrencimizin kendini mutlu hissedeceği bir şekilde isteği doğrultusunda hazırlatılmaktadır.

Öğrenciler  hazırladıkları bu sunumları Elmadil’e göndermekte öğretmenleri tarafından İngilizce adına incelenen bu sunumlar  “Beceri Derslerinde”  sınıf arkadaşları ile zaman zaman paylaşılmaktadır.

Elmadil öğrencileri hazırladıkları sunumları her ayın 5. Günü Elmadil’e göndermekte Elmail’e ulaşan sunum 48 saat içinde değerlendirmeye alınmakta ve yıl sonu karnesinde değerlendirme sonuçları velilerimiz ile paylaşılmaktadır.

 • Okuma Dinleme Takip Çizelgelerinin Toplanması

Elmadil, Takip edilmeyen her pozitif davranış kaybedilme riski altındadır ilkesi ile öğrencilerinin yaptığı Dinleme ve Okuma çalışmalarını daha sistematik hale getirebilmek amacına uygun olarak, kayıt aşamasından sonra siz değerli velilerimize bir takip dosyası göndermekte bu dosyanın bir çıktısını almanızı ve öğrencimizin günlük yaptığı İngilizce Dinleme ve Okuma sürelerini kaydetmenizi ve bu doldurulan çizelgeyi her ayın 1. Ve 15. Gününde Elmadil’e incelenmek üzere göndermenizi istemektedir.

Takip Çizelgelerinde bildirilen süre ile öğrencinin gelişiminde mutlaka belli benzerlikler olmalıdır.

Bu gelişim Elmadil tarafından gözlemlenmekte yeterli sürelerde dinleme ve okuma yapılmadı ise velimiz bilgilendirilmektedir.

Aslında bu çalışmanın ana amacı veli ve öğrencinin çizelgeyi doldururken ya da gönderirken son15 günlük dönemde İngilizce’ye ne kadar maruz kaldıklarını görmelerini ve bir öğrencide görev disiplini sağlamaktır.

 • Veli Kazanım Raporlaması

Elmadil öğretmenleri velilerine Edmodo üzerinden her ayın 1. Ve 15. Günü son 15 gün içerisinde derslerinde işlenen konular ve kazanımlar hakkında bir bilgilendirme yazısı göndermekte öğrencinin başarabileceği beceriler hakkında velilerimiz bilgilendirilmektedir.

 • Sınavlar

Elmadil’de sınavlar Elmadil yönetimi tarafından merkezi ölçme değerlendirme yaklaşımı ile yapılmakta olup sınav soruları Elmadil yönetimi tarafından seçilmektedir.

Bu sayede tüm öğrenciler eşit şartlarda değerlendirlmiş olmaktadır. Elmadil eğitim programının 10, 20,30,40. Haftalarını sınav haftası olarak planlamış olup Sınavlar okuma yazma dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır.

Programın ilerleyişine göre sınav haftaları birer hafta yer değiştirebilir.

Sınav sonuçları ve sınavların değerlendirilmesi velilerimize SMS ile ulaştırıldığı gibi yıl sonunda da verilen dönem bitirme karnesinde veli ve öğrencilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Sınav Haftası

Toplam Puan

Okuma Puanı

Dinleme Puanı

Yazma Puanı

Konuşma Puanı

Sonuç İletimi

10. Hafta

 

 

 

 

 

SMS-Karne

20. Hafta

 

 

 

 

 

SMS-Karne

30. Hafta

 

 

 

 

 

SMS-Karne

40. Hafta

 

 

 

 

 

SMS-Karne

 

 • Karneler

Elmadil öğrencilerine ve velilerine 20. Haftanın ve 40. Haftanın sonunda genel değerlendirmelerin ve sınav sonuçlarının olduğu bir karneyi elektronik ortamda verir.

Bu karve bir SERTİFİKA değildir.

 • Sosyal Medya Güncellemeleri

Elmadilde kullanılan sosyal Medya hesaplarımız ve Whatsaap durum bölümümüz her gün saat 11:00 ila 15:00 arasında güncellenir.

Velilerimizin Sosyal Medyadan yaptığımız güncel duyuruları ve Whatsaap Durum Bölümümüzden her gün yayınladığımız Günlük Okuma ve Dinleme Listelerini takip etmelerini önermekteyiz.

 • Veli İletişimi

​Elmadil'de öğrencilerimiz ve velilerimiz öğretmenleri ile Edmodo üzerinden mesaj yolu ile Danışman öğretmenlerimiz ile de dilerlerse 0 850 307 ELMA(3562) numaralı hattımızdan dilerlerse Whatsapp üzerinden merak ettiklerini sorabilir ve ihtiyaç duyduklarında yardım alabilirler.

Kalite Standartlarımız gereği velilerimize verdiğimiz söz her başvuruya 48 saat içinde cevap vermek olmak üzere siz değerli velilerimizi biran önce bilgilendirmek amacı ile sizden talep geldikten sonra ilk 11:00 ila 15:00 arası Veli Görüşme süresinde cevap vermeye gayret etmekteyiz.

 

Faaliyet

İletişim Aracı

Gün

Başlama

Bitiş

WH Questions Day

Edmodo

Pazartesi

21:00

23:00

Yeni Kitap Ataması

E- Book

Salı

Salı-21:00

Prş-23:00

Fill In The Blanks

Edmodo

Çarşamba

21:00

23:00

Hatırlatma

SMS 

Perşembe

21:00

23:00

Did you read by carefully?

Edmodo

Cuma

21:00

23:00

Duyurular ve Dinleme Listesi 

Sosyal Medya-Whatsapp Durum 0850307 ELMA (3562)

Her Gün

11:00

15:00

Taleplerinize Cevap

İngilizce Öğretmenleri : Edmodo 

Danışman Öğretmenler :

Telefon - SMS – Whatsapp  Mesaj

En Geç 48 Saat İçinde

11:00

15:00

 

Değerli Velilerimiz göstermiş olduğunuz destek ve anlayışa teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Elmadil

“Edindikçe Kızarır”

“Acquire English Naturally, Ripen The Apple!”