Çocuklar için İngilizce kursu programı genel hatları ile 7 ila 16 yaş arası öğrencilerine yöneliktir. Ülkemizde 16 yaş sonrasında başka eğitim programları uygulanmaktadır. Çocuklar için İngilizce kursu temelde 9 düzeyden oluşmasına rağmen ilkokul 4 ve 5.sınıfta İngilizce eğitimine başlayan çocuklarımız başlangıç seviyesi olarak 2. seviyeden başlamaktadırlar.

Çocuklar için İngilizce kursu programında her bir seviye 160 ders saati sürmekte olup her seviyenin ayrı bir ders kitabı ile yürütülmektedir. Elmadil çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerine haftada 2 gün her ders gününde 2 ders saati haftada 4 ders saati İngilizce dersi vermektedir.

Elmadil çocuklar için İngilizce kursunda her bir sınıf kontenjanı maksimum 8 kişiden oluşmaktadır. 

Çocuklar için İngilizce kursunda sınıflar oluşturulurken öğrencilerin yaş ve İngilizce bilgi düzeyi kontrol edilmekte ve bu iki faktöre göre sınıflar düzenlenmektedir. 

Elmadil çocuklar için İngilizce kursunda ders kitapları veli tarafından temin edilmektedir.Elmadil'in kitap satışı ile ilgidi bir davranışı bulunmamamtadır. Çocuklar için İngilizce kursları doğru metodoloji ile yürürtüldüğünde çocukların öz güveninin zamanla arttığı bilişsel becerilerinin ortaya çıktığıda gözlemlenmektedir.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim süreci sadece çocukların İngilizce eğitimini değil yeni bir dil edinme süreci ile onların kişisel yeteneklerinide geliştire bilecek çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin sosyal gelişiminide arttırabilecek niteliktedir.

Burada veli v eçocuklar için İngilizce kursu yöneticilerinin yapması gereken çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin bolca dinleme ve okama yapmasını sağlayarak kendini geliştirmesini sağlamak olacaktır.