Çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerinden en çok beklenen beceri konuşma (speaking) becerisidir. Hatta bu toplumda o kadar yaygınlaşmıştır ki doğrudan konuşma kurslarınn sayısı öyle azımsanacak kadar az bile değildir. Çocuklar için online İngilizce kursu öğretmen ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticilerinin bu durumu göz ardı etmesi mümkün değildir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisini konuşturacağım diye eğitim bilimlerinden metodolojiden ayrılmamamk gerektiğidir.

Çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri velilerini konuşmanın hangi aşamalardan sonra sağlıklı bir şekilde ortaya çıkacağı konusunda velilerini bilgilendirmelieri çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerini anlamsız bir ortamda anlamsız bir şekilde konuşmaya zorlamamaları gerekir.

Speaking becerisi belli bir süre dinleme yapan çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisinde zaten kendiliğinden zamanla gelişecek ve ortaya çıkacaktır. Çocuklar için online İngilizce kursu velisi ve çocuklar için online İngilizce kursu öğrenciyi doğrudan konuşmaya zorlamak yerine çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisini dinleme çalışması yapmaya yönlendirmeli bolca İngilizce input almasını sağlama yoluna gitmelidir. Zamanla İngilizce inputlara doymaya başlayan çocuklar içn onlne İngilizce kursu öğrencisi kouşma (speaking) becerisini kendiliğinden sergilemeye başlayacaktır.

Konuşma (speaking) sırasında çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisinin hata yapması son deree normaldir ve yapacaktırda burada çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri öğreninin rahatça hata yapmasına izin vermeli onun motivasyonunu kırmadan kibarca hatasını düzeltmelidir. 

Çocuklar için online İngilizce kursu ders programı içerisinde haftanın belli saatlerini konuşma becerisine ayırabilir hatta çocuklar için online İngilizce kursu içerisinde konuşma üzerine bir birim oluşturulabilir daha da profosyonel bir yaklaşım sergileyerek çocuklar için online ingilizce kursunda sadece konuşmaya odaklanmış görevi çocuklar için online İngilizce kursunda konuşma faaliyeti olan öğretmenler bulundurabilirler.

Bundan sonrası tamamen çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenlerinin ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticilerinin çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerinin gelişimine yaklaşımı ile gerçekleşecektir.

Her zaman söylediğimiz artık bir Elmadil klasiği olan çocuklar için online İngilize kursu öğrencileri mutlu çocuklar için online İngilizce kursu velileri kendilerinni güven altında hissederken çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri için ciddi bir süreç olan öğrencinin dil gelişimindede bu duruşlardan taviz verilmemeli çocuk her daim mutlu olmalıdır.

Çocuklar için online İngilizce kursu öğretmen,veli ya da yöneticisinin yapacağı bir konuş zorlaması ile çocuklar için online İngilizce kursu öğrencisi İngilizceden soğuyabilir çocuklar için online İngilizce kursunu bırakabilir.

Elmadil ne yapılırsa yapılsın çocuklar için online İngilizce kursunun öğrenci için mutlu olduğu bir yer düşüncesinden uzaklaşılmaması gerektiğini aklından hiç çıkarmayan bir çocuklar için online İngilizce kursudur.