Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programı dahilinde Junior Temel İngilizce eğitimi 7-16 Yaş grurubu çocukları kapsar 16 yaşından sonra yer alna bireyler yetişkin İngilizce eğitimi programlarına katılmalıdırlar. 

Çocuklar için İngilizce kursu standartları uluslar arası yabancı dil öğretimi satandartaları ve seviye gruplarına göre yapılmalıdır ki Elmadil çocuklar için İngilizce kursu programlarımız tamamen CEFR Stanadrtlarına göre düzenlenmiş sınıflarda ve ona uygun kitaplar eşliğinde yapılmaktadır..

Çocuklar için İngilizce kursu öğetmenleri ve çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri öğrencileri için kitap ve dokümantasyon seçiminide tamamen bu uluslar arası standartlara göre düzenlenmiş ve hazırlanmış kitaplardan şecmeli ve hazırlamalıdırlar.

Çocuklar için İngilizce kursu içerisinde Junior Seviyeleri başlangıç seviyeleri olup bu seviyeleri dolu dolu yaşayan bolca dinleme ve yeterşnce okuma yapan çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri ileriki dönemlerde bu çalışmaları sayesinde İngilizce'nin uzmanı olurlar..

7-16 yaş öğrencileri özellikle İngilizce eğitimine dinleme ve okumanın çok desteklendiğin bir çocuklar için İngilizce kuru ile başlarlar ise ilerleyen dönemlerde çocuklar için İngilizce kursu bünyesinde işlenen derslerden daha fazla hatta en fazla performans ve verim ile İngilizce eğitimlerine devam edeiyorlar. Küçük yaşta İngilizce dinlme ve okumayı benimseyen ve İngilizce okuma ve dinlemeyi kabullenen çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri ve aileleri özellikle ikinci yıllarını tamamladıktan sonra fazladan bir ek çalışmaya gereksinim duymadan İngilizce eğitimlerine ve çocuklar için İngilizce kursu derslerine rahatlıkla devam ediyorlar.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim sürecinde küçük yaşta başlayan öğrenciler ilerleyen dönemlerde kazanımlarını farkettikçe daha çok dinleme ve okuma yaparak İngilizcelerini daha akıcı ve nitelikli hale getirebiliyorlar.

Bizler Elmadil çocuklar için İngilizce kursu ekibi olarak küçük öğrencilerimizin mutlu bir şekilde derslere katılmasını bolca okuma ve dinleme yapmasını küçk ve düzenli uygulamalar ile İngilizcelerinin kontrolünü yapmakta CEFR Standartlarına göre çocuklar için İngilizce kursu'nun ilerlemesini sağlamaktayız.