Online İngilizce kursu yöneticileri İngilizce'nin konuşma becerisini her daim öne çıkarmışlar ve bunu sektörde konuşan insan İngilizce'yi bilen insandır algısı ile sahaya sürmüşlerdir. Evet bu kısmen doğrudur İngilizce konuşmak online İngilizce kursu öğrencilerine kazandırılacak en önemli beceri olarak görülebilir ancak konuşarak İngilizce öğrenmek tezi biraz çelişkilidir.

Online İngilizce kursu çalışmalarını ve hareket planını konuşarak İngilizce öğrenme tezi üzerine kurduğumuzda uygulanabilirlik biraz hatta birazdan daha fazla sorun oluşturabilmektedir.

Online İngilizce kursunda konuşarak bir öğrenciye İngilizce'yi edindirebileceğiz tezinin doğru olduğunu var sayarsak bizim karşımıza şu iki soru çıkacak. Online İnglizce kursu eğitmenleri ve yöneticilerinin öğrenci sürekli olarak konuşacaksa ne konuşacak? ve konuşacak konu düzenli olarak bulunabiliyorsa ne kadar süre konuşacak? Cevabı gerçekten merak ettiğimiz iki soru olacaktır.

Online İngilizce kursu faaliyetlerini konuşma üzerine kurgulayacak olursa kursiyerin bu kadar konuşma süresi ve bu süreyi karşılayacak ekonomik gücü gerçekten var mıdır? Ekonomi bireyi ilgilendirir diyip geçebileceğimiz bir etken değildir. Bunun en basit örneğide online İngilizce kursu türkiye'ye seslenmekte olup bir elin parmakları kadar az öğrenci ile bir yere varmayacağı aşikardır. Bu kadar az öğrenci ile online İngilizce kursu sistemi dönmeyecekse o zaman konuşarak Online İngilizce kursu yapabiliriz tezi otomatik olarak yaşayamayacağı için rafa kaldırılmaya mecbur gibi durmaktadır.

Online İngilizce kursu yöneticileri yaptıkları çalışmalarda ve eğitim projelerinde heyecanlarını korumakla birlikte kurdukları online İngilizce kursu'nun Türkiye'ye seslendiğini unutmamalı ve eğitim planlarını online İngilizce kursu gerçeklerine göre yapmalıdırlar.

Bu çalışmaların gerçeklere dayanmadan sahaya inmesinden en çok öğrenciler ardından da öğretmen ve online İngilizce kursları zarar göreceklerdir. Online İnilizce kursu sürdürülebilir bir ortamda ilerlemezse başarısızlıkla sonuçlanır ki bu ne öğrenci ne öğretmen ne de online İngilizce kursu için iyi bir sonuç değildir.

Bizler Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak ana İngilizce edinim omurgamızı dinleme (listening) ve okuma(reading) çalışmaları üzerine inşa etmiş olup çocuklar için online İngilizce kursumuzda konuşma için programımızı uygulana bilir bir bölümünü planlamamıza almış durumdayız.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu olarak bizler yaptığımız tüm faaliyetlerin hayali değil bilimsel ve piyasa şartlarında bir karşılığı olması gerektiğin inanıyor ve Elmadil çocuklar için online İngilizce kursumuzu bu ilkeler üzerine İnşa etmeye devam ediyoruz.