4-6 Yaş çocukları için İngilizce dil kursu arayan anne babalara Elmadil olarak önerimiz çocuklarının İngilizce edinmeleri için yapacakları planlamada mutlaka işin merkezine kendilerini koymaları olacaktır. Okul öncesi çağda İngilizce edinim sürecinde yapılacak en öneml iki davranış 4-6 yaş çocuğunun mümkün oldukça çok dinleme yapmasını sağlamaktır.

4-6 yaş çocukları istediği kadar özel okul ya da özel ders ve özel kurs desteği alsın ne yaparsa yapsın çocuğun en rahat İngilizce'ye ulaşabileceği yer evlerinde internet olmak koşulu ile ev ortamı daha doğrusu ailesinin bulunduğu ortamdır.

Okul öncesi çağda çocuk ana okulu ya da kreş gibi eğitim ortamlarına devam etsede genel olarak evde anne babası ya da annane ve dedesi gibi aile bireyleri ile geçireceği zaman dilimi daha fazladır.

Mevcut teknolojik olanaklar  İngilizce dinleme ortamını bizlere sağlamaktadır. Çocuk ya da aile yotube üzerinden bir çok animasyon ve güvenilir eğitim sayfalarına ulaşabilmekte belli konulara odaklana bilmektedir.

4-6 yaş grubunda pasif edinme yöntemlerinin özellikle peryotlarının çok uzun olması (örnek : oyun oynarken, arabada, yemek yerken vs) çocuğun aktif ders ortamından daha fazla edinim sağlamasına olanak sağlar.

Bir başka faktörde çocuğun İngilizce edinimi sırasında mutlu olmasıdır ki bir çocuk istediği kadar eğlencli yapılsın sonuçta ders ortamnda ister istemez bir süre sonra sıkılır. Zaten İngilizce öğretmenide çocukları mutlu edebilmek adına yine ister istemez bu yoyube videolarından faydalanacaktır.

Hal böyle iken 4-6 yaş çocuğunu bıktırmadan onu yormadan İngilizce'nin edinimini sağlamak amacı ile çocuğun bulunduğu ortamlarda sürekli ve sistematik olarak İngilizce dinleme yapılmasını sağlamak en kolay ve en masrafsız buna bağlı olarakta ev verimli yöntemdir.

4-6 Çocukları için İngilizce dil kursu aramak bulmak imkanınız varsa bunu tabiki yapabilirsiniz ancak burada önemli olan kursun çalışmalarının yanında sizin çocuğunuzu ne kadar İngilizce'ye maruz bırakacağınızdır. İşin aslı 4-6 yaş için çocuğunuza İngilizce eğitim vercek olan öğretmen ve kurs yöneticilerininde bu uyarıları sizlere yapmasıda en doğru davranış olacaktır.

4-6 yaş İnginilizce dil kurslarında ya da kreş gibi kuruluşlarda dikkat edilmesi gereken bir nokta da İngilizce dersini verecek olan öğretmenin ne kadar kaliteli bir İngilizce'ye sahip olduğu ve diğer çocuklarında ne kadar kaliteli İngilizce konuşabildikleridir. Çünkü 4-6 yaş çocukları duydukları sesleri hafızalarına çok daha hızli kayıt ederler duyacakları yanlış sesler onlarda kalıcı hale gelebilir. Bu olasılıkta göz önüne alındığında 4-6 yaş İngilizce dil kursları mı evde arabada oyun sırasında doğrudan orjinal sesler ile yapacağı dinlele çalışmalarımı daha etkilidir sorusu yabana atılmamamsı gereken bir sorudur. 4-6 Yaş çocuklarında bu sorunun cevabı çocuğun İngilizce eğitimini şekillendirecektir.

Elmadil olarak bizler 4-6 yaş çocuklarının İngilizce eğitiminde performans ve maliyet ilişkisi içerisinde bolca dinleme yapan çocukların uzun vadede daha kazançlı çıkacağı okul dönemi ile birlikte okuma çalışmaları ve eğiticilerin desteği ile daha iyi sonuçlar alınacağını düşünüyoruz.

Elmadil'de hedefimiz ister mevcut öğrencimiz olsun ister olmasın tüm çocukların her gün 30 dakika İngilizce dinleme yapması gerektiğidir.