Çocuklar için İngilizce kurslarında yaşanacak en büyük sorunlardan bir taneside öğrencinin seviyesinde grup seçimi ya da bu seviyede bir grubun çocuklar için İngilizce kursunda olup olmamasıdır. Öğrencinin kendisi için uygun bir gruba çocuklar için İngilizce kursunda yerleştirilmesinde iki temek ilke ile hareket edilmelidir.

Çocuklar için İngilizce kursu yönetiminin öğrencilerini seviye gruplarına yerleştirirlken 

1.Çocuğun yaşına

2. Çocukların İngilizce dil seviyelerini göz önünde bulundurarak çocuklar için İngilizce kursunda sınıflarına yeleştirme işlemi yapılmalıdır.

Öğrencilerin dil seviyeleri CEFR Standartlarına göre belilenmiş olup yaşları ise +,- en fazla 1 yaş oynayacak şekilde oluşturulan çocuklar için İngilizce kursu sınıflarında başarı gelme olasılığı en fazla olacaktır..

Örneğin çocuklar için İngilizce kursu içerisinde oluşturulan bir sınıfta  İngilizce seviyeleri eşit olsa bile 4.sınıf öğrencisi ile 7. sınıf öğrencisi aynı sınıfta bulunmamamlıdır. Çocuklar için İngilizce kursu yöneticisi şunu bilmeldir ki 7.sınıf öğrencisinin sosyolojik yapısı ile 4.sınıf öğrencsinin sosyolojik yapısı birbirinden çok farklıdır.

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin İngilizce eğitim sürecinde her bir basamağı tane tane hesaplamalı ve planlarını ona göre yapmalıdır. Çocuklar için İngilizce kursu çocuklar için eğlenceli, veliler için güven verici ve çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve öğretmenleri içn ciddi bir iştir.