Öğretmenlerin genel olarak çocuk gelişimindeki önemi ve hakimiyeti tartışmasız herkes tarafından bilinir ve kabul edilir. Peki Çocuklar için online İngilizce eğitimi veren öğretmenlerin en temel özelliği ne olacak?.

Her şeyden online ders verecek öğretmenlerin iki temel özelliği olmalı

1.Kesinlikle yüksek motivasyona sahip olmalılar

2.Sosyal zekaları ve empati yapabilme yetilerinin çok üst düzeyde olmaları gerekir.

tabiki branş hakimiyeti veya  İngilizce becerileri ve devletin öğretmenlik yapabilir izinleri  gibi özellikleri olacak ama bunlar çocuklar için online İngilizce kurslarında görev alacak öğretmenler için zaten var olması gereken özelliklerdir. Öğretmenler çocuklara uzaktan eğitim verecekler ise yüksek motivasyonlarını ve empati yeteneklerini sahaya sürebilecek nitelikte olmalıdır.

Tabiki burada şu etken devreye giriyor. Bu öğretmenlere görev verecek online İngilizce kursu yöneticilerinin öğretmenlerin motivasyon ve empati yeteneklerini sahaya sürmesini sağlayacak şartları, teknik imkanları, gelecek planlarını yapabilecekleri bir sosyal ortamı aşırı - lüzumsuz iş yoğunluğundan uzak bir çalışma ortamını sunabilmesi gerekliliğidir.

Çocuklar için online İngilizce kursları'nın öğretmenleri öğrencilerini takip edebilecek sosyal zamanlama imkanına ulaşmadığı dersten derse koşturduğu bir ortamda başarının gelmesi pek beklenemez.

Çocuklar için online İngilizce kursunun öğretmenleri empati yeteneklerini en üst düzeyde sınf ortamına ve aileye yansıttığında öğrenci öğretmenini hissedecek veli kendinin ve çocuğunun güven ortamında olduğunu bilecek ve çocuğun İngilizce edinim süreci çok daha verimli ilerleyecektir.

Çocukklar için online İngilizce kurslarının yöneticileri bilmelidirler ki öğretmenin soyal zekası ve empati yeteneği öğrenciyi uzun soluklu bir İngilizce eğitiminde tutabilecektir. Öğretmenin empati ve sosyal zekası olmadan sahip olduğu İngilizce bilgisinin ne çğrenciye nede çocuklar içn online İngilizce kursu'nun diğer birimlerine pek bir faydası olmayacaktır.