Çocuklar için online İngilizce kursu içerisinde ihtiyaçlarımız nelerdir konusundan önce değinmemiz gereken yer çocukların İngilizce edinebilmesi için İlla yüz yüze sınıf ortamı gerekmekte midir? ona değinmeliyiz.

Anne babaların hassasiyetini çok iyi anlıyoruz çocuklarının mevcut şartları içerisinde en iyi eğitimi almalarını en donanımlı hale gelmelerini istiyorlar ki çok haklılar.

Çocuklarının İngilzce edinmesini isteyen değerli veliler bu konuda bir hamle ve seçim yapmak istediklerinde en güvenilir liman olarak çevrelerinde bulunan eğitimcilere ya da eğitim kurumlarına başvuruyorlar. Burada bir sorun da yok ancak burada onları bekleyen tehlike danıştıkları insan çocuklar için online İngilizce eğitimi ve çocuklar için online İngilizce kursu hakkında bir fikre sahip değil ya da yanlış bir fikre sahip ise veli otomatik olarak yüz yüze eğitim veren yerlere yönlendiriliyor.

Oysa olay çocuklar için İngilizce kursunun online ya da yüzyüze olması değil konuşulması ve değerlendirilmesi gereken yer çocuklar için İngilizce eğitimin nasıl en güzel ve metodlara uygun yapılacağıdır. Mevcut durumda sahip olduğumuz teknoloji doğru kullanıldığında online eğitimin yüz yüze eğitimden daha iyi olduğu artık kabullenilmiş bir gerçektir. Sınıf ve ders disiplini vede işleyişi ise tamamen öğretmen ve eğitim kurumu ile alakalıdır.

Hatta online eğitimde velinin sınıfı görme şansı olduğu için sınıf ortamından daha güvenli ve disiplinli bir online sınıf ortamıda mevcuttur.

Elmadil olarak bizler eğitim adına doğru hamlelelr yapıldığında çocuklar için online İngilizce kurunun daha başarılı olduğuna inanmakta gözlemlemekte ve uygulamaktayız.Ciddi eğitim kurumlarının yaygınlaşması ile bu gerçeğin daha da anne babalara ulaşacağı düşüncesindeyiz.