Ülkemizde veliler arasında hiç gündemden düşmeyen konulardan biriside ders kitaplarının içeriğidir. Bu konu çocuklar için İngilizce kurs kitapları içinde geçerlidir. Çocuklar için İngilizce kurs kitapları tamamen dil bilimcilerin destek ve kontrolü eşliğinde çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerine ders yılı boyunca sürükleyici ve dört beceriyi destekleyen nitelikte hazırlanmalıdır.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programı süresince öğrencinin hiç sıkılmadan takip edeceği yaşına ve İngilizce seviyesine uygun kazanımlar içeren kitaplar seçilmelidir.

Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri için hazırlanan İngilizce ders kitapları eskiden daha çok dil bilgisi ağırlıklı olurdu bu durumun çocukların İngilizce edinim sürecinde zamanla ve verimli olmadığı farkedildi. Mevcut hazırlanan kitapların bir çoğu artık dört beceriyi kapsarken dinleme bölümlerinede daha fazla ağırlık verildiği gözlemlenmektedir.

Çocuklar için İngilizce kurs kitaplarının içerisinde dil bilgisi bölümü elbette bulunmalıdır ki mevcut kitapların bir çoğunda yuzde 5 ila 10 oranında da dil bilgisine yer verilmektedir.

Çocuklar için İngilizce kursu öğetmenleri ve çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri öğrencilerini mutlaka hangi kitap seçilirse seçilsin ek kaynaklar ile desteklemeli kazanımları mutlaka pekiştirecek çalışmalar yapmalıdırlar.

Kitapların temini sırasında ise dikkat edilmesi gereken bir konuda lisanslı yayınlar meselesidir. Gerek çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri gerekse çocuklar için İngilizce kursu velileri lisanslı yaınlar seçmeli ve tercih etmelidirler. Lisanslı yayınlar sadece bir belge meselesi değil derslerde öğrencinin kitap kalitesi ile motivasyonunu arttıran bir husustur. 

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak bizler her ders yılı başında eğitim sektörü içerisinde yayınlanmış olan tüm son basım çocuklar için İngilizce kursu eğitim programına yönelik hazırlanmış kitapları inceleyip öğrencilerimizin seviyesine ve verimli çalışmasına en uygun kitabı belirlemekte ve değerli velilerimize bu kitapları dersler başlamadan elde etmelerini önermekteyiz.

Ders kitapları Elmadil çocuklar için İngilizce kursumuzda aktif olarak kullanılmakta gerekli zamanlarda ek kaynaklar ile pekiştirme çalışmaları yapılmaktadır.