Çocuklar için online İngilizce kursu eğitim çalışmalarının en önemli aktörlerinden bir tanesi Listening yani dinlmedir. Dinlemenin önemi son yıllarda kendini hissettirmeye başlamış olup çocuklar için online İngilizce kurslarında ağırlığını bir fiil yaşattıran bir çalışmadır.

Özellikle YouTube kanallarında bulunan binlerce ücretsiz konu içerikli İngilizce dinleme videoları ve animasyonlar çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticilerinin elini rahatlatmış durumdadır.

burada çocuklar için online İngilizce kursu öğrtmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticilerinin dikkar edeceği faktör çocuklar için online İngilizce kursu öğrencilerini "dinleme yapınız" diyip bırakmamak olacaktır. Tüm çocuklar özelliklede çocuklar için online İngilizce krsu öğrencileri kendilerini sıkmadan usandırmadan takip edilme ihtiyacı duyarlar.

Çocuklar için online İngilizce kursu öğrencileri ne dinleyeceği konusunda bilgilendirilmeli yaptıkları dinleme çalışmalarının niteliği ve süresi değerlendirilmeli hatta zaman zaman ölçme değerlendirmeye alınmalıdır.

Çocuklar içim online İngilizce kurslarında en önemli faktörleden yardımcı olacak insanlardan biride velilerdir. İlgili veli çocuğunun çocuklar için online İngilizce kursundan en fazla verimi almasını sağlayacak varlıktır. Çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri velilerini çok iyi yönlendirmeli velinin çocuğuklar için online İngilizce kusu öğrencisini evde sıkmadan usandırmadan iyi takip etmsini sağlamalıdır.

Dinleme yapılış olarak basit görünen ama sürekliliği açısından zor bir işemdir. Çocuklar için online İngilizce kursu yönetimi dinleme çalışmaları için kesinlikle bir departman oluşturmalı çalışmaları bizzat çocuklar için online İngilizce kursunda görevli öğretmenler takip etmelidirr.

elmadi çocuklar için online İngilizce kursu öğretmenleri ve çocuklar için online İngilizce kursu yöneticileri öğrencileri için her gün 30 dakika dinleme hedefi koymuş olup bunun takibini yapmayı kendilerine görev edinmişlerdir.