Çocuklar için İngilizce kursu yöneticilerinin bir görevide çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin aktif birer dinleyici olmalarını sağlamaktır. Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programına katılan öğrencilere sürekli ve düzenli olarak dinleme çalışmasının öneminden bahseden ve öğrencilerinin İngilizce dinleme yapmasını sağlayan çocuklar için İngilizce kursu yönetici ve öğretmenleri öğrencilerinin zamanla çok hızli bir şekilde İngilizcelerinin geliştiğini göreceklerdir.

Çocuklar için İngilizce kursu İngilizce eğtiminin önemli ama sadece bir parçasını teşkil etmektedir. Çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin İngilizce gelişimi için en önemli faktör bolca ve nitelikli dinleme yapması olacaktır.

Nitelikli dinleme yapan ailelrin çocukları aktif birer dinleyci olacaklardır zamanla. Aktif dilleyiciler kelimeleri dopru telaffuz edecek haatalarını dinleme yaptıkça düzeltecek anlamlarını bilmedikleri kelimelerin ne anlama geldiğini İngilizce sözlüklerden araştırarak öğrenecek öğrencilerdir.

Aktif İngilizce dinleyicisi olan çocuklar için İngilizce kursu öğrencilerinin İngilizcelerindeki gelişimin niteliği ve kalitesi çevreleri tarafından da çok kısa sürede farkedilecek yaptıkları nitelikli dinleme çalışmalarının karşılığınıda alacaklardır.

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri öğrencilerinin aktif birer dinleyici olamlarını sağlayacak eğitim çalışmaları ile öğrencilerine yol gösterici çalışmaları  progmlarına almak zorundadırlar.

Elmadil olarak bizler hafta için yaptığımız ek çalışmalar ile öğrencimizin neyi ne derece dikkatli dinlediğini anlaya bilimek adına dinleme parçalarından sonra yaptığımız küçük sınavlar ile işe birde kontrol mekanizması sokmaktayız.

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu öğrencilernin günlük dinleme hedefi en az 30 dakika olarak belirlenmiş ve bu süre sistematik olarak ilerlemektedir.