Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programı içinde en temel olaylardan biride yine eksik bilgi donanımı yüzünden çıkar. Bazı veliler çocuklar için İngilizce kursu eğitimini günlük temel kalıplardan ibaret gördüğü için çocuklar için  İngilizce kursun programından beklentileri hep bu yöne doğrudur.

Halbuki bir öğrencinin çocuklar için İngilizce kursu eğitim sürecinde kazanacağı çok daha fazla kazanım vardır. İngilizce günlük kalıplar rahatlıkla çocuklar için İngilizce kursu öğretmenini yapacağı dinleme yönlendirmeleri ile başarıla bilir.

Çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve çocuklar için İngilizce kursu öğretmenlerinin öğrencinin gelişim saffalarında çok daha nitelikli hedefleri verdır ve öyle de olmalıdır.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programında İngilize'nin tüm kazanımları CEFR Standartlarına göre ilerleyerek verilmelidir. Çocuklar için İngilizce kursu CEFR Stanadartlarına göre ilerlere günlük kazanımların yanında asıl olarak dört beceri dediğimiz okuma, yazma. dinleme ve konuşma becerileri asıl olarak gelişecektir ki Çcuklar için İngilizcekursu yöneticilerinin ve öğretmenlerinin hedefide budur.

Popilist yaklaşımlar kısa vadede heyecan verici ve keyifli olsada uzun vadede çocuklar için İngilizce kursu öğrencisinin asıl gelişmesi gereken İngilizce bilgisinin bu dört becei olduğu illaki görülecek ve yaşantıda hissedilecektir.

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak bizler dinleme çalışmaları ile günlük kullanım alanlarının geilşeceğine çocuklar içim İngilizce kursu içerisinde derslerin CEFR Standartları bünyesinde devam etmesi gerektiğine inanmakta ve çocuklar için İngilizce kursu faalyetlerimizi bu eksende şekillendirmekteyiz