Çocuklar için İngilizce kursu öğrencileri planlı ilerleyen bir program eşliğinde ilerlemek zorundadırlar. Çocuklar için İngilizce kursu bir çok aile için  önceleri bir yararlı faaliyet şeklinde düşünülsede zamanla beklentiler artacak ve yapılan çalışmaların verilen emeklern karşılığı istenecektir.

Bundan dolayı çocuklar için İngilizce kursu yöneticileri ve çocuklar için İngilizce kursu öğretmenleri yaptıkları İngilizce eğitim çalışmalarının sistematik olarak ilerlediğini velilerine anlatmalı sistematik ilerleyişin basamaklarını velilerine öğretmelilerdir.

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim programları için en güvenilir ilrleyiş basamak sistemi CEFR Standartları ile şekillendirilmiştir. CEFR Standartları çocuklar içinİngilize kursu öğrencilerinin alacağı İngilizce eğitiminin konu ve kazanım basamaklarını sistematik olarak düzenlemeiş ve tüm eğitim camiasının kullanımına sunmuştur.

Çocuklar için İngilizce kursu velilerinin öğrencileri için kendilerince kurduğu güzel hayal ve gelecek istekleri aslında çocuklar için İngilizce kursu yöneticilerinin uyguladığı ve takip ettiği CEFR Standartlarının tam kendisidir. CEFR Stadatlarına göre ilerleyen çocuklar için İngilizce kursu eğitim sistemi öğrencilerinin yaşları büyüdükçe İngilizce adına olması gereken kazanımlara sahip olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca İngilizce eğitim sistemini belli standartlara bağlayan eğitim kurumlarınında zaman içerisinde öğrencilerinde göreceği başarılı gelişimde CEFR Standartlarında planlanmıi bir programın başarısının ispatı olacaktır.

Bizler Elmadil çocuklar için İngilizce kursu olarak Pre-A1.1 seviyesinden B2.2 Seviyesine kadar her yıl bir basamağı edindirmek üzere planlanmış programımız ile ilerlemekteyiz.

Bu istikrarlı ve planlı İngilizce gelişimininde öğrencilerimiz üzerindeki pozitif etkisinin farkındayız.