İngilizce öğrenmeye nereden başlamalı sorusunu hemen hemen her İngilizce meraklısı hayatında en az bir kere kendine sormuştur. Aslında bu sorunun cevabı anadilini edinme sürecinde kendisi yaşadığı için biliyordurda.

Dinleme çalışmaları İngilizceyi öğrenmeye yeni başlayan her çocuk için ilk basamaktır. Çocuğunun İngilizce eğitimine başlatmak isteyen bir çok anne baba İngilizce öğrenmeye neredn başlanmalı sorusuna alternatif bir çok cevap duyacaktır. Konuşarak öğrenmeli, İngilizce  derslerine katılmalı, yurt dışına çıkmalı gibi envayi cevap seçeneği kendisine sunulacak olan veli İngilice öğrenmeye nereden başlanmalı dorusuna dinleme yaparak başlamalısınız cevabını genelde kendisine en yakın ve doğal cevap olarak görecektir.

Zaten insanlar ana dillerinide dinleyerek edinmeye başladığı için bu fikir İngilizce öğrenmeye nereden başlanmalı sorusunu soran veliye hiç de uzak gelmeyecektir. Dinleme çalışmaları hem günümüz şartlarında yapılması çok kolay ve yapıldıkça verimliliği görülen beceri çalışmalarıdır. İngilizceyi edinmek isteyen çocukların da ilk yapması gereken bu kolay çalışma dil gelişimini ve kelime kapasitesini çok arttıracak çalışmalardır.

İngilizce edinim sürecinde İngilizce'ye maruz kalmak olmaz sa olmaz bir koşul olduğu için dinleme İngilizce edinimine yeni başlayanlar için ilk başlangıç noktasıdır denilebilir.

İngilizce öğrenmeye yeni başlayacak çocukların ailelerine ilk dinleme yapacaksınız denildiğinde genelde alınan cevap "mantıklı kulak aşinalığı olacak tabiki" olmaktadır. Bu kolay beceri faaliyeti herkese başlangıçta mantıklı gelir . Dinleme çalışmasının tek zor tarafı sürdürülebilir olması ve devamlılığıdır. Sürdürülebilirlik ve çocuğun hangi zamanda ne dinlemesi gerektiği ise işin uzmanlık tarafıdır. Öğrenciye adece dinleme önemlidir dinleme yapmalısın demenin ğitimde çok bir karşılığı bulunmamakta olup hangi dönemde ne dinleyeceği İngilizce kursu tarafından düzenlenmelidir.

Bizler Elmadil çocuklar için online İngilizce dil kursu olarak öğrencilerimizin her gün düzenli bir şekilde en az 30 dakika İngilizce dinleme yapmasını önermekte bu dinlemeler için gerekli eğitim materyallerini düzenleyip velimize sunmakta ve bu dinleme sürecini 15 günlük peryotlarda kontrol etmekteyiz.

İngilizce edinimine yeni başlayan çocukların ikinci yapacağı işlem ise okuma çalışmalarıdır. Okuma çalışmaları İngilizce'nin yazma ve söyleme kurallaının birbirinden farklı olduğu için öğretmen gözetiminde yapılmaya başlanmalı ve öğretmenin kontrolü altında olmalıdır. Elmadil'de her seviyedeki programlarımızda okuma dersi bulunmakta öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz birlikte okuma çalışması yapmaktadırlar.

Okuma ve dinleme çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi olmak için Elmadil'i arayabilir öğretmenlerimiz ile görüşbilirsiniz.