Hotline
0850 307 35 62
Çocuklar için Online İngilizce Kursu
Kayıt yaptırdım . Ne zaman eğitime başlayabiliceğim?

Elmadil Uzaktan Eğitim İngilizce Kursuna kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra Öğrenci İşlerindem Sorumlu Danışman Öğretmenimiz 3 (üç) iş günü içeresinde bizlere verdiğiniz iletişim bilgilerini kullanarak size ulaşacak Kayıt Bilgilendirme Konuşmasını yapacaktır.

Elmadil'de program başlama tarih ve saatleri her kayıt döneminin başında veya grupların açılma tarihleri planlandığında www.elmadil.com.tr adresinden kamu oyuna duyurulur. Duyurusu yapılan gruplar hakkında kayıt öncesi sayfamızı ziyaret ederek bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Kayıtlı öğrencimiz ilk başlangıç gruplarında değil ise STS (Seviye Tespit Sınavı) na girmesi gerektiği için Danışman Öğretmenimiz Kayıt Bilgilendirme Konuşması sırasında önce öğrencimiz ve İngilizce Öğretmenlerimizden biri ile bir tanışma görüşmesi  ardından da STS için bir randevu planlayacaktır.

Öğrencimiz ile yapılan tanışma görüşmesi ve STS nin ardından kesin olarak grubunuz belli olacak ve bu grubun başlama tarih ve saatleri size mesaj e-mail veya telefonla aranarak bildirilecektir.

Bilgi: Bu konuda detaylı bilgiyi web sayfamızda "Kayıt Kabul" bölümümüzde bulabilirsiniz

Kayıt yaptırdık dan sonra memnun kalmazsam iptal edebilirmiyim?

Kayıt yaptıran tüm velilerimiz dilediği zaman hiç bir neden göstermeden kayıt iptali yapabilirler.

Elmadil'de ödemeler aylık peşin yapılmakta olup dileyen veli yeni aya devam etmeme rahatlığınada sahiptir. Ayiçinde ayılmak isteyen velilerimizde ise kaç hafta geldi ise onun ücreti alınıp geri kalan tutar iade edilmektedir.

 

Elmadil çocuklar için İngilizce kursu eğitim süresince koşulsuz veli memnunyeti ilkesi ile ilerlemektedir.

Yasal izinleriniz var mı?Görebilir miyiz ? Devlet sizi denetliyor mu?

Elmadil Uzaktan Eğitim Kursu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel teşebbüs kuruluşudur. Tüm Yasal izinlerini almış olup Devletimiz Resmi Kurumları tarafından denetlenmekte ve tüm çalışma izinlerini Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere yasal kurumlardan almaktadır.

Kurumumuzda çalışan tüm öğretmenlerimizin Milli Eğitim Bakanlığından Çalışma İzin Onayları alınmıştır.

Bilgi : Bağlı olduğumuz devlet kuruluşları ve Yasal İzinlerimiz Hakkında detaylı bilgi almk için web sayfamızda Ruhsatlarımız ve Yasal Çalışma Belgelerimiz Bölümününde bulabilirsiniz.

Hafta içi ek İngilizce faaliyetleriniz nelerdir?

Çocuklar için İngilizce kursu eğitim sürecinin sadece dersler ile sürdürülemeyeceğinin farkındayız. İngilizce eğitimi alan öğrencilerimizin düzenli olarak İngilizce faaliyetler yapması ve bunların öğretmenleri tarafından kontrol edilmesi gerektiğine inanıyor ve Elmadil'i öyle kurguluyoruz.

Elmadil çocuklar için online İngilizce kursu öğrencileri hafta içi her akşam saat 19:00 ila 23:00 arasında kendilerine uygun bir zamanda Elmadil'in faaliyetine katılmakta ve yaptıkları çalışmalar ertesi gün öğretmenleri tarafından değerlendirilip velilerimize SMS ile gerei bildirimi gerçekleşmektedir.

Pazartes : WH Questions Day

Salı : Listen/Write/Read

Çarşamba : Homework Day

Perşembe : Spelling Bee

Cuma: Did you read carefully?

çalışmaları düzenli olarak yapılmaktadır.

 

Kişisel Verilerin Güvenliği Elmadil'de da nasıl sağlanıyor?

Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında detaylı bilgiyi web sayfamızın "Güvenli Online Eğitim ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında" Bölümümüzde bulabilirsiniz.

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki İnternette hangi Platform olursa olsun %100güvenli değildir.

Elmadil  Eğitim Yazılımı mı? Yoksa bir İngilizce Kursu mu ?

Elmadil Milli Eğitim Bakanlığından Ruhsatlandırılmış bir "Uzaktan Eğitim Kursu'dur". Çalışma alanı İngilizce Dil Eğitimi olup  kurs sisteminde çalışmaktadır  Elmadil öğrencilerine hizmet ederken Eğitim Yazılımlarından faydalanmaktadır."Elmadil sadece bir Eğitim Yazılım değildir"

Bu kursun çocuğumun İngilizce gelişimine nasıl bir katkısı olacak?

Elmadil'de İngilizce eğitimi Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına göre (CEFR) A1 Seviyesinden başalyıp B2 Seviyesinin sonuna kadar devam etmektedir. Kursiyerlerimiz bu sistematik üzerinden ilerleyen bir Kurs Programına kayıt olmaktadırdar.

Dil Gelişimine göre planlanmış olan bu programları takip eden kursiyerlerimizin Yaş , Çalışma , Yetenek , Algı seviyesi gibi sebeblerden dolayı İngilizce gelişimi farklılıklar gösterecektir. Elmadil bu hizmetleri düzenli vereceğinin sözünü verir ve siz değerli kursiyerlerimizin görüş ve eleştirilerine açıktır ancak hiçbir şekilde İngilizce gelişimi adına mutlak sonuç alınacaktır sözünü ve garantisini vermez.

 

Derslerinizde hangi metodu yada metodlari uyguluyorsunuz?

Elmadil öğrencilerinin İngilizce Gelişimini sağlayabilmek adına öğretmenleri ile birlikte

  • Total Physical Response (TPR) ve
  • Natural Approach 

mettodlarını benimsemiş ve uygulamaya çalışmaktadır. Bu iki metod'un Uzaktan Eğitime ve Çocuk gelişimine en uygun metod olduğunu düşünmektedir.

Bilgi: Bu metodlar Hakkında biraz daha detaylı bilgiyi web sayfamızda "Blog" bölümümüzde bulabirsiniz

Ingilizce "Okuma ve Dinleme Faaliyetleri" için ne tavsiye edersiniz?

Elmadil'in tüm öğrencileri için hergün mutlaka "15 dakika Okuma 30 dakika Dinleme" yapması olmazsa olmaz hedefidir. Kursiyerlerini bu doğrultuda yönlendirmekte gerekli dökümantasyonu sunmakta ve elinden geldiğince takip etmeyi görev bilmektedir.

Öğretmenlerimizle nasıl görüşecegiz? İnternetten bu zor olmayacak mı?

Elmadil olarak Öğrencilerimizin gelişimi için Veli - Eğitim Kurumu iletişiminin çok önemli olduğunun farkındayız.

Elmadil de Veli iletişimini 

  • Bireysel Veli Toplantıları
  • Tüm Velilerimize açık olan Veli Seminerleri ve Maillerinize muatabının kesinlikle yapacağı dönüşlerle toparlayabiliriz.

İnternetten bu zor olmayacak mı? Sorusuna gelince ;

Bunun gerekli teknik donanım ile zor olmayacağını düşünüyor ve gözlemliyoruz. Zaten şunu da göz aradı edemeyiz biz büyükler internetten çocuğumuz için iletişimi kuramada zorluk çekiyorsak emin olun ki çoğumuz İngilce Eğitiminde çok daha zorluk çekiyordur. Ki buda çok büyük bir sorun olarak kabul edilmelidir.

Online Eğitimin Örgün Eğitime bir üstünlü var mi?

Elmadil olarak iki yönteminde birbirleri açısından farklı üstünlükleri olduğu düşüncesindeyiz. Temelde İngilizce gelişiminde bireylerin yapacağı Okuma ve Dinleme Faaliyetlerinin çok belirleyici olduğuna inanıyoruz. İngilizce ediniminde En önemli faktörlerin "Motivasyon ve Doğru İnput" olduğu bilimsel olarak kabul edilmiş durumdadır.

Bundan sonra Örgün yada Uzaktan Eğitim tamamen bireyin bir tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Sorunuz Var mı ?

Sayın misafirimiz; Kurumumuz, sistemimiz yada başka bir konuda aklınıza takılan bir sorunuz var ise bunu bize mail atarak bildirebilirsiniz. Sahip olduğumuz tecrübeler ve Eğitim Bilimleri sınırları içerisinde sorunuzu yanıtlamanın biz Elmadil Yöneticileri'nin görevi olduğunun farkındayız.